in

LOCGame Spotlight Serisi: The Pumper

Kripto dünyası çok sayıda kahraman ve birkaç tane de kötü adamdan oluşuyor. Uzayda blockchain aracılığıyla yenilik, birlikte çalışabilirlik, kapsayıcılık ve finansal özgürlük sağlama gayesi taşıyan insanlar da var.

Bununla birlikte; bu alana fazla katkıda bulunmadan bunun yerine herhangi bir yolla basit yoldan kar etmek isteyen ikinci bir grup bulunuyor. Bu iki grubun her biri hakkındaki izlenimleriniz ne olursa olsun, bir grup kahraman olarak gösterilmeye diğeri ise kötü adam olarak gösterilmeye eğilimlidir.

Bugün, bu görüşleri bölebilecek bir karakteri inceleyeceğiz.

Karakter Analizi: The Pumper

Zach Bilic, diğer ismiyle “The Pumper”, pump sanatında ustalaşmış 45 yaşında bir fon yöneticisidir. Bu açıdan incelendiğinde ”pump”, yönetilen varlıkların değerinde hızlı artışın sağlanması ve bu değer artışından kazanç sağlayacak pozisyonların beklenmesi anlamına gelir. Zach, Wall Street’te neredeyse yirmi yıl geçirdikten sonra varlıklarının değerini, kendisini önemli ölçüde zenginleştirecek şekilde yapay olarak arttırma yöntemleri konusunda başarılı hale geldi. Bu yöntemlerin birçoğunu kripto alanına uygulamayı başardı ve bu da son birkaç yılda ona daha da büyük kazançlar sağladı.

Ayrıca Zach, kolayca FOMO yayma yeteneği ile de “FOMO Kralı” ilan edildi. “The Pumper”, FOMO’yu özel grupları, ünlü ortaklıklarını ve diğer birçok tekniği kullanarak, NFT projenizi ve token’larınızı daha fazla değer elde etmek için nasıl kullanacağınıza dair oyun kitabını yeniden yazdı. Bu durum, Zach’in eleştirmenlerin tanıtımına yardımcı olduğu çok sayıda başarısız projeye işaret ederek, yalnızca yatırımcıların parasını kaybetmesine yol açan bir ”Pump & Dump Tüccarı” olarak anılmasına yol açtı. The Pumper, web 3.0 ekosistemindeki en başarılı projelerin %20’sinde yer aldığını belirterek bu suçlamaları görmezden geliyor.

The Pumper, blockchain alanlarını güçlendiren ”pump” projelerine yardımcı oldu. Öte yandan da The Pumper, ya düpedüz dolandırıcılık olan ya da en başından beri sürdürülemez olan projelerden kar elde etmekten sorumlu tutuluyor. Peki, The Pumper bir kahraman veya kötü adam olarak etiketlenebilir mi?

The Pumper hakkındaki düşünceleriniz ne olursa olsun, ondan istediğiniz şekilde faydalanabilirsiniz. The Pumper’ı yakından tanımak için burayı inceleyebilirsiniz.

Kaynak: LOCGame – Medium

Bu da ilginizi çekebilir: LOCGame Spotlight Serisi: Carl the Moon

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 23 Mart 2022

Merit Circle (MC) ve Crypterium (CRPT) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor: MC ve CRPT Nedir?