in

LOCGame Spotlight Serisi: The ICO Millionaire

Victor Meyer, bugün blockchain alanında “ICO Milyoneri” (The ICO Millionaire) olarak biliniyor. Bunun nedeni, 9 haneli servetinin çoğunluğunu ICO’ların 2017’deki patlaması sırasında yapmış olmasıdır.

ICO milyoneri Victor Meyer, en sevilen karakter olmayabilir; ancak kesinlikle çok saygı görüyor.

Karakter Analizi: The ICO Millionaire

Victor Meyer, 2014’te bir gün, o zamanlar tam olarak bilinmeyen Ethereum adlı bir proje için bir token satışına katılma fırsatı yakaladı. Ethereum projesi, Ethereum ekosisteminin büyümesine güç sağlamak amacıyla Bitcoin’de toplanan fonlarla bir token satışı olarak tanıtıldı. Victor Meyer, proje hakkında detaylı bilgi sahibi değildi; ancak meslektaşlarının projeye gösterdikleri ilgi sayesinde nedeniyle büyük yatırım yapmaya karar verdi. Tabii ki, Ethereum bunun devamında 3000 doların üzerinde fiyatlandırılmasıyla sonuçlanacak bir boğa koşusu deneyimleyecekti.

Bu deneyim sonucunda, Victor Meyer, ICO’lar aracılığıyla elde edilebilecek potansiyel kazançlarla daha çok ilgilenmeye başladı. Victor Meyer, 2016 yılında ICO alanında tam zamanlı bir yatırımcı olmak için diğer tüm yükümlülüklerini bırakacaktı. İşte o zaman işler daha da ilginç hale geldi.

DeFi ve NFT

 

 

Victor Meyer, ICO’larla tam zamanlı olarak ilgilenmeye karar verdiğinde devasa token satışlarının altın çağına girmek üzere olduğunu çok az biliyordu. Ekim 2017’nin başında, yıl boyunca ICO’larda gerçekleştirilen 2,3 milyar dolarlık coin satışı, 2016 gerçekleştirilen ICO’lardan on kat daha fazlaydı. Kasım 2017 itibariyle, en yüksek hasılatla ayda yaklaşık 50 teklif vardı. Filecoin, ICO sürecinde Ocak 2018 itibariyle 200 milyon dolarlık kısım token satışının ilk saatinde olmak üzere 257 milyon dolar topladı. 2017’nin sonunda, ICO’lar, halka arzlar tarafından toplanan sermayenin yüzde ikisinden daha azına karşılık gelmesine rağmen, 2016’da topladıklarının neredeyse 40 katı kadar sermaye topladı. Bu noktada Victor Meyer’in harika bir kariyer kararı verdiği söylenebilir.

2017 yılı, Victor Meyer’in servetinin ilk 8 rakamını ve nihayetinde 9 rakamını yaptığı yıl oldu. Tabii ki, bu durumun dezavantajları ve eleştirileri de vardı. Victor Meyer gibi balinalar, bir melek yatırımcı olarak tokenlerle bahse girmeyi, ardından onları başarılı ICO’lara yönlendirmeyi, ancak kısa bir süre sonra pozisyonlarını tasfiye ederek tokenlerin değerini azaltmaya yardım etmeyi severdi. Bu durum, hoş karşılanmazken başarısız projelere veya şişirilmiş değerlere sahip tokenlere yatırımlarını kaybeden yatırımcılar için yasal bir boyut söz konusu değildi. Bu durum da Victor Meyer gibi insanların blockchain evreninin uzun ömürlü olması olmasının zararlı olan fırsatlar olarak görülmesine yol açtı.

ICO Milyoneri (The ICO Millionaire) Victor Meyer, hatalarına rağmen Solana, Ethereum, Tezos ve daha pek çoğu gibi projelerdeki rolü ile övüldü. Bunun gibi projeler blockchain alanında büyük başarılar elde etti ve Victor Meyer gibi yatırımcılar çok fazla alkışı hak ediyor!

İçinizdeki ICO Milyonerini ortaya çıkarmak istiyorsanız, LOCGame oynarken The ICO Millionaire‘ye de göz atabilirsiniz.

Kaynak: Medium – LOCGame

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Move-to-Earn (Hareket Et-Kazan) Nedir? Potansiyeli Yüksek 7 Move-to-Earn Projesi

Move-to-Earn Projesi Genopets (GENE) Nedir?