içinde ,

LOCGame Kart İncelemesi Serisi: Satoshi Nakamoto

LOCGame

Bitcoin, Ocak 2009’da dünya çapında ilk kez yaratılan bir dijital para birimi olarak; kullanıcılara toplama, depolama ve işlem yapabilme fırsatı yaratmıştır. Gişe rekorları kıran karakterlerimizden biri olan ve anonim olarak kalan, ayrıca 1 milyon BTC’yi elinde tuttuğu söylenen Bitcoin’in isimsiz yaratıcısı Satoshi Nakamoto’yu tanıtmaktan mutluluk duyarız!

Eğer bu nadir NFT sanat eseri ile ilgileniyorsanız, aşağıdaki Satoshi açıklamamıza mutlaka göz atınız.

Karakter Analizi: Satoshi Nakamoto

Satoshi; Bitcoin’in orijinal mucidi, yaratıcısı ve kriptoparaların gerçek başlangıcıdır. Bitcoin’in yaratılışı, binlerce farklı blockchain teknolojisi varyasyonunu ve geniş uygulamasını ateşleyerek, parayı sonsuza dek kullanma şeklimizi değiştirmiştir.

Gerçek kimliği hiçbir zaman açıklanmamasına rağmen, kim olduğu ve nerede olduğu hakkında birçok spekülatif söylenti bulunmaktadır; ancak hiçbirinin doğruluğu henüz kanıtlanamamıştır.

Ama Satoshi hakkında ne biliyoruz? Bitcoin teknik incelemesi aracılığıyla kendini açıkça ifade eden bir yazara ek olarak, parlak bir kodlayıcı ve geliştirici olduğu oldukça açıktır.

Vizyonu; bireylere mevcut itibari para sistemine bir alternatif sunmak için merkeziyetsiz bir şekilde kullanılacak küresel bir para birimi yaratmaktı. BTC toplulukları ve sahipleri aracılığıyla birçok farklı şekilde kendini göstererek hedefinin gerçekleştiği ise oldukça açıktır.

Satoshi Nakamoto karakteri, Bitcoin’i seviyorsanız ve bu varlığın yaratıcısı ile bir bağ arıyorsanız, koleksiyonunuzda olması gereken en iyi kart olarak karşınıza çıkmaktadır.

Kaynak: Medium, LOCGame

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Tuğhan Tokuş tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi "Ekonomi" mezunu ve Sacred Heart Üniversitesi "MBA" mezunuyum. Blokzincir teknolojisi ve merkeziyetsiz finans sevdalısıyım. Bir devrime şahitlik ediyoruz. Her devrimde öncüler ödüllendirilir veya idam edilir. Şüphesiz ki bu devrim çoktan başarılı olacağını kanıtladı...

Project SEED COO’su Moh ile AMA Etkinliği

Koinsaati, Veri, Teknoloji

Walmart, Mağazalarında Bitcoin ATM’leri Bulunduracak