içinde

LOCGame 2021 Yılı Değerlendirmesi

Öncelikle bütün LOCGame takipçilerine mutlu yıllar dileriz! 2021 gerçekten bizim için çok verimli bir yıl oldu. Kendimize yeni standartlar belirleyebildiğimiz için özellikle memnunuz. Şimdi sizinle birlikte projemizin 2021 yılındaki en önemli gelişmelerini inceleyelim.

Whitepaper

LOCGame olarak mart ayında Whitepaper’ımızı çıkarttık ki bu da aynı zamanda takipçilerimize NFT kart oyununu çıkartacağımız müjdesini vermek anlamına geldi. Zaten bu anonstan kısa bir süre sonra da stratejik ortaklarımızla birlikte NFT kart oyunu projemizi hayata geçirmek için sağlam bir plan kurduk.

Bu da başlangıç için mükemmel bir adım olmakla birlikte bütün dünyaya LOCGame’in aslında ne demek olduğunu göstermemizi sağladı!

Bağış Toplama ve Yatırımcılar

Mart’ı tamamlamamız ile birlikte projemize içinde çok değerli şirketlerin de yatırımcı olarak bulunduğu 230.000$’lık bir kaynak yaratmayı başardık.

NFT oyunumuza yatırımcı olarak bize stratejik ortak olan LD Capital, NGC, AU21, TerraVirtua ve Block Dream Fund. şirketlerine yanımızda yer aldıkları için çok müteşekkiriz. Bu ortaklıklar ve yarattığımız ekstra kaynaklar ile birlikte oyunumuzu daha da geliştirerek ekstra özellikleri de içinde bulunduran, oyunculara en iyi tecrübeyi sağlayacak ortamı kurma konusunda iyiden iyiye güçlendik ve bu da bize tahmin edebileceğinizden çok daha büyük bir motivasyon sağladı.

$LOCG Token SHO

Nisan belki de bizim için en kült aylardan birine sahne oldu. Tabii ki bunun en önemli sebebi Nisan ayında $LOCG tokenimizin açılışını yapmak! Bu açılış aynı zamanda son derece sadık olan takipçilerimize tokenimizi herkesten önce alma fırsatı da sundu.

Bu satış DAOMaker’ın platformunda güçlü alıcı fırsatlarının olduğu bir etkinlikle 27 Nisan’da başladı ve 125.000$’lık $LOCG satışını da böylece gerçekleştirmiş olduk.

Borsa Listelemesi ve Stake Programları

Bu yılın erken aylarında $LOCG tokeni içinde KuCoin ve Gate.io’nun da olduğu önemli marketlerde listelenmeye başladı. Bu da bize çok daha kapsamlı ve yüksek hacimde yatırımcı ile buluşma imkânı sağladı.

Tokenimiz hayata geçtikten sonra LOCGame, Ferrum Network ile partner olarak kendilerinin bünyesinde $LOCG için birçok staking opsiyonu çıkarttı. Kullanıcılar böylece yeni aldıkları $LOCG tokenlerini kaldıraçlı bir şekilde ellerinde tutup, gerektiğinde KuCoin üzerinden likidite edebildikleri yüksek APY’si bulunan bir opsiyona da sahip oldular.

Bitcoin Miami’ye Katılım

Dünyadaki en etkili ve büyük kripto etkinliği olan Bitcoin Miami, mayıs ayında Miami, Florida’da düzenlendi. Bu etkinliğe takım olarak katılarak NFT Kartlarımızın bazılarını fiziksel olarak takipçilerimize verme imkânı bulduk.

Bu etkinlik aynı zamanda NFT kart oyunumuzu etkili bir şekilde tanıtabilmemizi de sağladı. Kartlarımızı fiziksel halde gören kullanıcılar ve katılımcılar, LOCGame’in NFT kart oyununun gerçekte ne anlama geldiğini öğrenmiş oldu!

LOCGame Sanat Vakfı: Terra Virtua

Ekim ayı da nispeten büyük sayılabilecek aylardan biri oldu kuşkusuz. Bu ay ünlü Amerikalı sanatçı Kraten ve Terra Virtua ile ortaklaşa düzenlediğimiz sanat vakfında 100.000$ değerinde $LOCG hibemizle genç ve yetenekli sanatçılarla buluşturduk.

Oynanış Güncellemesi

2021’in sonlarına yaklaşırken, takım olarak oyunumuzda çok ciddi bir oynanış güncellemesi yaparak oyunumuzu “Top Trump” tipinden “Battle Grid” tipi oynanışa sahip bir şekle çevirdik. Bu güncellemenin bizi özellikle rakiplerimizden ayıracağını ve oyuncularımıza daha eşsiz bir deneyim yaratacağını düşündük. Bu haliyle oyunumuz 3×3 alanda favori kripto karakterlerinizi savaştırabileceğiniz bir konsepte dönüştü. Bu çok daha eğlenceli, öyle değil mi!

NFT Marketimiz ve Genesis Edition

Aralık ayının başında kendi NFT marketimizi çıkartarak topluluk üyelerimizin LOCG kart ve paketlerinizi kendi aralarında alıp satma ve takas etme imkanını oluşturduk. Bu marketin iki önemli özelliği bulunmakta:

  • Ayrı Ödeme Sistemi: Diğer platformların aksine kendi marketimiz üzerinde kusursuza yakın performansta çalışacak ödeme sistemimizi marketimiz ile birlikte hayata geçirdik
  • Paket Satın Alımı: Kartlarımızı satın aldığınızda, 5’li paketler halinde satın almanız gerekir. Bu NFT kart paketlerini ise, açtığınızda elde ettiğiniz kartları rastgeleleştiren ve ekstra koruyucu bir güvenlik katmanı ekleyen bir algoritmada yerleşik olarak üretilmiştir.

Bunlara ek olarak Genesis Edition ile birlikte kullanıcılarımız özel NFT kartlarını alma şansına sahip oldular. Toplam 9000’e yakın kartın arasında bulunan bu 60 özel üretim kart da çok kısa sürede tükendi. Umarız herkes istediği favori karakterini alabilmiştir!

LOCGame Takım Üyeleri

Takımımız sene başında çok küçük bir gruptan yıl sonunda toplam 12 kişi olacak kadar büyüme sağladı! Oyunumuz büyüdükçe ve ek güncelleştirmeler gerektikçe, bu efsanevi gruba yeni üyeler katmak için sabırsızlanıyoruz!

2022 için Hedeflerimiz

Bu yıl gerçekten oyunumuzun temelini atmak için var gücümüzle çalıştık. Şu an olduğumuz yerden bakınca, 2022’nin bizim için çok daha harika bir yıl olacağını söylemek hiç de abartılı olmaz!

Kaynak: LOCGame Medium

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

Coinbase’in 2022 Yılı İçin Web3 ve Kriptopara Sektörü Hakkındaki Tahminleri

Huobi Primelist

Celo (CELO), Huobi Global’de Listelendi: CELO Nedir?