içinde ,

Liverpool, Polygon’da NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

İngiliz futbol kulübü Liverpool, NFT koleksiyonları olan Legendary ve Hero Edition’u Polygon (MATIC) blokzincirinde piyasaya sunuyor. 

Polygon’un Açıklaması

Kırmızılar, iki dijital koleksiyon kategorisi olan Legendary ve Hero Edition’ı piyasaya sürüyor. Legendary, 24 LFC erkek takım oyuncusunu içeren benzersiz bire bir NFT’ler setidir ve en yüksek teklifi verenin NFT’yi alacağı bir açık artırma mekanizması aracılığıyla satın alınacaktır. 

Hero NFT’lerde, farklı özelliklere sahip bir LFC oyuncusu veya yöneticisi bulunur ve 75$ olarak fiyatlandırılacaktır. Bu özelliklerin nadirlik seviyeleri, common “Match Mode”, less common “Fresh Mode” ve rare “Süper Mode” olarak oluşturulurken, alıcılar cüzdanlarına ulaşana kadar hangi koleksiyonu aldıklarını bilemeyecekler.

Bu koleksiyonlardan bir NFT’ye sahip olmak, taraftarlara bir LFC topluluk forumuna, yalnızca NFT sahiplerine özel deneyimler, sanal buluşmalar, yarışmalar, LFC ürünlerinde indirimler vb. özel erişim sağlayacaktır.

Hem Legendary hem de Hero Edition koleksiyonları, 30 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında satışa sunulacak. Satış ve müzayede Sotheby’s Metaverse NFT pazarında gerçekleşecek. Satıştan elde edilecek olan gelir, bir yardım kuruluşu olan Liverpool FC Vakfı’na gidecektir. 

Liverpool Futbol Kulübünün Açıklaması

Liverpool FC taraftarı olmayı kutlamanın eğlenceli ve yenilikçi bir yolu olan koleksiyon, 24 LFC erkek takım oyuncusunun bireysel ve süper kahraman özelliklerini hayata geçiren illüstrasyonlarını içeriyor.

NFT’leri hayran kitlesi için erişilebilir hale getirmeye çalışan kulüp, iki dijital koleksiyon kategorisi yarattı; Legendary ve Hero Edition.

Bir NFT satın alan destekçiler, taraftarların benzer düşünen insanlarla bağlantı kurabileceği ve onlarla etkileşime geçebileceği ve bir dizi devam eden avantaja erişimin keyfini çıkarabileceği çevrimiçi bir topluluk olan LFC Heroes Club’a katılma hakkı elde edecek.

Kulüp, NFT’lerinin dijital koleksiyonluk sanat eserleri olduğunu ve yatırım olarak değerlendirilmemesi gerektiğini destekçilerine açıkça belirtmek istiyor.

LFC, özel sürdürülebilirlik girişimi The Red Way’in bir parçası olarak çevre üzerinde olumlu bir etki yaratmaya kendini adamıştır. Bu nedenle, üç günlük satış, enerji verimli bir blok zincirinde yürütülecek ve yönetilecektir.

LFC’nin Legendary açık artırmasından elde ettiği gelirin yarısı, hayırsever projeler için LFC Vakfı’nı desteklemeye gidecek. Bununla birlikte LFC’nin Hero Edition satışından ek yüzde 10 ve gelecekteki tüm yeniden satış telif ücretlerinin yüzde 10’u da LFC Vakfı’na gidiyor.

LFC Vakfı ayrıca, kulübün hayır kurumuna katkılarıyla toplumda önemli bir fark yaratan seçkin personelini onurlandırmak için kendi LFC Vakfı Kahramanları NFT’lerini yaratıyor. Her vakıf kahramanının liderlik, dayanıklılık ve empati gibi kendi süper güçleri vardır.

Toplanan fonlar, eğitim, istihdam edilebilirlik programları, özel eğitim ihtiyaçları ve engellilik desteği dahil olmak üzere LFC Vakfı’nın değerli çalışmalarını desteklemeye devam edecektir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Ronin Network’teki Açık, Yaklaşık 600 Milyon Dolara Mâl Oldu

DeFi

Ethereum Token Nedir? DeFi Varlık Türleri İçin Bir Kılavuz