in ,

Liverpool FC Meta Mağazası’nda

Liverpool FC, Meta Avatar Mağazası’nda ürün koleksiyonunu tanıttı.

Liverpool FC, Meta Avatar Mağazası’nda ürün koleksiyon tanıtımı gerçekleştirdi. Koleksiyon, hem deplasman hem de iç saha formaları ile Liverpool FC etiketli bir çift lifestyle tasarımından oluşuyor.

Liverpool FC Meta Ürün Koleksiyonu

Geçtiğimiz haftaiçinde, ünlü Premier Lig kulübü Liverpool F.C., Messenger, Facebook ve Instagram’daki Meta Avatar Mağazası’nda sanal kıyafet koleksiyonunun lansmanını yaptı.

Liverpool FC, yılın son çeyreğinde, bu koleksiyonu sanal ortamda kullanıma sunacak. Böylece kullanıcılar, Meta Avatarları’na Avatar Mağazası’ndan satın alabilecekleri formaları giydirerek takımlarıyla ne kadar gurur duyduklarını gösterebilecekler.

Koleksion, deplasman ve iç saha formalarının yanı sıra LFC markalı iki lifestyle kıyafetten oluşuyor. Ürünler, Tayland, Meksika, Kanada, ABD, Birleşik Krallık, İtalya ve İspanya’da Meta Avatar Store’da satışa sunuldu. Bu süreçte Meta da, Birleşik Krallık, İspanya ve İtalya’da kendi Avatar Mağazaları’nın lansmanını yaptı.

Şirket tarafından yapılan paylaşımda: “Eğer bir Liverpool taraftarıysanız, kulüp, kimliğinizin önemli bir parçasıdır. Takımın formasını giyip logosunu taşıyarak kulübünüze destek verir ve takımla duyduğunuz gururu sergilersiniz. Sanal ürün kolesiyonu sayesinde, artık, sanal ortamdaki dijital avatarınızla da Kırmızıları temsil edebilirsiniz,” ifadeleri kullanıldı.

Dijital dünya, insan ilişkilerini de hızla dönüştürüyor. Sanal evren genişledikçe ve evrildikçe, avatarlar, bireyler arası etkileşim ve tanışma için çok geçerli bir yöntem haline geliyor. Avatarların yanı sıra, metaverse’in spor sektörü için de heyecan veren yeni ticari seçenekler yaratması gündeme geliyor.

Bu da ilginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Bu anlamda Meta, Avatar Mağazası’nın dijital geleceğe yönelik önemli bir adım olduğunu vurguluyor. Tarihsel olarak, ürün satışları kulüpler için önemli bir gelir para kaynağı oldu. Bu halde, sanal ürün satışı da yeni bir gelir kaynağı haline gelebilir.

Meta, Avatar Mağazasını Açtı

2022 yılının ilk aylarında Meta, 3D Meta Avatarları’nı sanal gerçekliğin ötesine taşıdı. Avatarlar, Messenger ve Facebook, Instagram DM’leri ve hikayelerinde de kullanıma girdi.

Haziran ayının başlarında da Avatar Mağazası’nın açıldığını duyuran Meta, artık kullanıcıların avatarlarını beğenilerine göre uyarlayabilecekleri hizmetler oluşturdu.

metaverse

Bir blog paylaşımıyla meraklılara seslenen Meta, kullanıcıların Instagram ve Facebook’ta formalarını kuşanırken, Anfield’da binlerce Liverpool taraftarıyla aynı anda forma numaralarını gösterebilecekleri müjdesini verdi.

Temelde, şirket, dönüşen dijital dünyanın büyük bir parçası olmak istiyor. Bu süreçte de dijital mağazası ile, marka ve içerik yaratıcılarına dijital alışveriş ve giyim konusunda denemeler yapabilecekleri bir platform sunuyor. Dijital platformda kullanıcılar, avatarlarının her türlü özelliğini beğenilerine göre uyarlayabiliyor.

Bu da ilginizi çekebilir: Meta, Facebook’ta NFT Entegrasyonunu Test Etmeye Başladı!

Liverpool FC NFT’leri

Dijital dünyada adımlarını hızlandıran Liverpool, Mart ayı başında, NFT dünyasına da girme kararı aldı. Kulübün bu amaçla piyasaya çıkardığı Liverpool FC Heroes Club koleksiyonu, Liverpool FC efsane ayaklarının dijital sanat eserlerini üretti.

Kulüp, Londra’nın tanınmış müzayede evi Sothebys’de bu NFT’leri satışa çıkardı ancak satışlar beklentilerin uzağında kaldı. NFT’ler yeteri kadar rağbet görmedi. Taraftar ve destekçiler, satışa çıkarılan 171.072 NFT’den sadece 9.721’ini satın aldı. %95’i satılmayan NFT serisi, haliyle yeterli geliri de üretemedi.

Kulüp, beş gün süreyle gerçekleşen satıştan elde edilen 1.125 milyon poundluk fonun büyük kısmını ise kulübün bağış kanalı LFC Vakfı’na aktardığını duyurdu.

Liverpool ve diğer takımlar dijital dünyada var olmak için projeler hazırlıyor. Liverpool için bazı deneyimler beklentileri şu aşamada karşılamasa da kulüp metaverse çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

H. Yener Erköse tarafından yazıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nden mezun oldum. İngilizce ve Almanca dillerine hakimim. Uzun yıllar çeşitli üniversitelerde sosyoloji ve tarih alanında dersler verdikten sonra blokzincir teknolojisini öğrenmeye ve kendimi bu alanda geliştirmeye karar verdim.

Aptos Ekosistemi Son Gelişmeler

Türk Fenomenleri Aptos Hakkında Ne Konuştu?