in ,

Lithium Finance ve Deri Protocol Ortaklığı

Merkeziyetsiz türev ticaret protokolü olan Deri Protocol, hisse senetleri, emtiaları ve daha fazlasını içeren varlıkları fiyatlandırmak için Lithium Finance ekosistemine katılıyor.

Lithium’un birinci parti oracle’ının entegrasyonu, tüm Deri katılımcıları arasında sürekli fiyat bilgisi akışını sağlayacak ve on-chain türev ticaretinin sürekli gelişimini sağlayacaktır. Türev alım satım işlemlerinde günlük ortalama 80 milyon dolarlık hacme sahip olan Deri Protocol, tokenize alım satım pozisyonlarını kullanarak riskten koruma, arbitraj ve portföy tahmini sağlar. Deri aracılığıyla NFT’ler, emtialar ve hisse senetleri gibi varlıklar tokenleştirilebilir ve diğer DeFi projelerinde kullanılabilir. Deri Protocol’ün Kurucu Ortağı ve CEO’su 0xAlpha yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ekosistemimize önemli bir kullanım örneği olan bir veri oracle’ı eklemekten memnuniyet duyuyoruz. Lithium Takımı ile entegrasyon konusunda çalışmayı ve platformumuzdaki fiyat şeffaflığını arttırmak için diğer yolları keşfetmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Lithium Finance, reel dünyadaki varlık yatırımları ile DeFi arasındaki en önemli eksik bağlantıyı giderecek olan bir on-chain veri oracle’ı geliştiriyor. Kolektif zeka ve tescilli teknolojiden yararlanarak, IPO öncesi hisse senetleri, NFT’ler ve daha fazlası gibi değer biçilmesi zor olan varlıkları fiyatlandırmaya çalışıyor.

Konu hakkında Lithium Finance CEO’su Kelvin Lam şunları söyledi:

Deri Protocol, on-chain türev alım satım işlemlerine büyük bir ihtiyaç duyulduğunu gösterdi ve bunu reel dünya varlıklarının tanıtımıyla daha da ileriye taşıdı. Lithium’da reel dünya varlıkları ile DeFi arasındaki boşluğu kapatmak için benzer bir hedefimiz var – bu ortaklık her iki ekip için de ileriye doğru atılmış büyük bir adım oldu. Yeni ortaklarımızla çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Lithium Finance Hakkında

Lithium Finance, özel ve likit olmayan varlıklar hakkında kesin ve zamanında fiyatlandırma bilgisi sağlayan ilk toplu fiyatlandırma oracle’ıdır. Lithium Finance’in protokolü halka arz (IPO) öncesi hisse senetleri, özel sermaye ve diğer likit olmayan varlıklar gibi değeri zor varlıklara fiyatlandırma sağlamak için kitlenin bilgisinden ve DMI mekanizmasından yararlanır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

Alonzo Güncelleştirmesi Cardano DApp’lerine Yol Açtı

Faiz Oranlarının Yükselişi ve Bitcoin (BTC)