in ,

Lithium Finance (LITH) Projesinin Kurucu Ortaklarının Projeye Başlama Fikri Nasıl Oluştu?

Lithium Finance platformunu hayata geçiren kurucuların bu projeye başlama fikrini nasıl bulduklarını, arkasındaki motivasyonu ve Lithium Finance’in vizyonunu siz değerli okuyucularımız için derledik.

Lithium Finance

Lithium Finance platformunu hayata geçiren kurucular hakkında detaylı bir yazı kaleme aldık. Lithium’un kurucu ortakları David ve Steve ile bu projeye başlama fikrini nasıl bulduklarını, arkasındaki motivasyonu ve Lithium Finance’in vizyonunu siz değerli okuyucularımız için derledik.

David Lighton, Co-Founder

David Lighton, kapsayıcı finansal inovasyon konusunda tutkulu bir girişimcidir. En iyi, daha hızlı, daha ucuz ve daha kapsayıcı sınır ötesi ödemeler sağlamak üzere blok zinciri teknolojisini kullanan Techstars, Ripple ve Barclays gibi önde gelen risk sermayedarları tarafından desteklenen bir finans ve teknoloji girişimi olan SendFriend’in kurucusu ve CEO’su olarak yaptığı çalışmalarla tanınıyor. David aynı zamanda Yale Üniversitesi’nin Küresel Adalet Programı’nda da öğretim üyesidir. Ondan önce, 2010 yılındaki yıkıcı depremden sonra Haiti’de Dünya Bankası için çalıştı.

David Lighton, Co-Founder

David, Mastercard Vakfı Üyesi olduğu Massachusetts Institute of Technology – Sloan School of Management’tan MBA derecesine sahiptir. Ayrıca Johns Hopkins Üniversitesi’nden Uluslararası Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans ve lisans derecelerine sahiptir. Johns Hopkins Gençler Kurulu üyesidir.

Steve Derezinski, Co-Founder

Steve Derezinski, bugüne kadar kümülatif olarak 250 milyon dolardan fazla para toplayan 80’den fazla girişimi başlatan kıdemli bir yönetici, MIT Blockchain Mühendisi’dir. Steve ayrıca Georgia Teknoloji Enstitüsü’nü kurdu ve güçlü ticari potansiyele sahip erken aşamadaki girişimlerin kuluçkalanmasına yardımcı oldu. Ayrıca MIT ve Babson’da kıdemli bir eğitmendir. Blockchain Ventures kursu ile MIT Future Commerce müfredatını geliştirmekten sorumludur.

Steve Derezinski, Co-Founder

Steve, Lithium’a başlamadan önce birçok büyük şirkette blockchain stratejisi konusunda danışman olarak görev yaptı. Aynı zamanda bir Federal Ajansın Blockchain Finansmanı için uzman bir yorumcudur.

Neden Şimdi Lithium’a Başlamalıyız?

David: İnternet ve sosyal medya çağı, daha iyi bilgilerin muazzam bir şekilde yayılmasını sağladı. Ama aynı zamanda yeni bir toksik dezenformasyon çağını da başlattılar. Bu nedenle özellikle yenilikçi tekniklerle tüketiciler ve yatırımcılar için daha verimli bir bilgi ağı oluşturmak için elimizdeki her fırsat heyecan verici. Hepimizin bildiği gibi, blokzinciri geleceğin küresel servet rayıdır. Merkezi bir finansal sistemden merkeziyetsiz bir finansal sisteme temel bir geçişi temsil ediyor, yani gereksiz ücretleri ortadan kaldıran daha az aracı var ve insanların hizmetlere 7/24 engelsiz erişmesine izin veren daha iyi bir teknoloji var.

Lithium Finance

 

Steve: Komisyoncular ve yatırım bankaları yüksek ücret toplarken ve şeffaf değilken, Reddit dünyası, AMC ve Gamestop’taki son olaylar, finansal tavsiye için sohbet forumlarına güvenmenin ne kadar riskli olduğunu gösteriyor. Lithium, kalabalığın bilgeliğini kanalize ederken aynı anda birden fazla uzmandan yararlanarak çok ihtiyaç duyulan bir orta yol sunmakta.

“Lithium, hem Reddit çılgınlığının hem de özel/likit olmayan varlıklara erişim eksikliğinin panzehiridir.”

Steve, Endüstri Yolculuğunuzda Bir Sonraki Adım Neden Lithium Olmalı?

Gerçek varlıkları merkeziyetsiz finans dünyasına getirmek, aracılar veya garantörler olmadan finansal hizmetler sunmak, kriptopara biriminin son sınırıdır. Ancak, bu merkeziyetsiz güven vizyonu, doğru ödül kahini olmadan gerçekleştirilemez. Değeri hakkında hiçbir fikrim yokken neden özel bir hisse satın alayım? Piyasa, likit olmayan gerçek dünya varlıklarını etkin bir şekilde değerlendirebilecek bir fiyatlandırma mekanizması henüz görmedi. Lithium, sermaye piyasası ile DeFi arasındaki kayıp halkadır. Lithium Finance; özel, likit olmayan varlıklar için doğru ve zamanında fiyatlar sağlayan ilk toplu fiyatlandırma kahinidir. Hakim bir gerçeği bulmak için katılımcılara öznel çoktan seçmeli soruların sorulduğu belirleyici temelli bir karşılıklı bilgi (DMI) mekanizmasına dayanmaktadır. Cevap, likit olmayan varlıkların fiyatlandırılmasındadır. Başka bir deyişle, Lithium dünya fiyatları için küresel para birimi haline gelecek.

“En büyük umudum, [Lithium] herkesin herhangi bir şeyi fiyatlandırmasını sağlayan bir araç haline gelmemiz ve herkesin sorulara verimli bir şekilde dürüst cevaplar vermek için platformumuzda token kazanabilmesidir.”

David, Bu Projeye Neden Lithium Deniyor?

Lithium Finance, yeni nesil verimli enerjiye güç sağlamaya yardımcı olan nadir fakat hayati bir elementtir, bazı yönlerden taş devri ile yeni teknolojinin en ileri teknolojisi arasında bir köprüdür. Benzer şekilde, Lithium gerçek varlıkları kriptopara birimleri ile ilişkilendirme arayışımızı sembolize eder. Lithium Finance, DeFi ile milyonlarca kullanıcıya kapı açacak geleneksel finansal hizmet ve işlevleri birleştirmeyi amaçlıyor.

Lithium Finance

En iyi yatırımcıları ve kurumsal danışmanları müşteri olarak istiyoruz, aynı zamanda geçen yıl sosyal medyada sansasyonel yaratan özel yatırımcıları da istiyoruz. Lithium bir arada yaşama topluluğudur. Bu yüzden bu isim bize mantıklı geldi.

David ve Steve, Bu Proje Liquefy Labs Ekosistemine Nasıl Uyuyor?

Steve: David ve ben, Linear ve Convergence‘ın büyük hayranlarıyız. Bu projeler, henüz başlamakta olan büyük bir finansal yenilik dalgasının önde gelen yeniliklerini temsil etmektedir. Onlarla çalışmaktan onur duyuyoruz. Gerçek dünya varlıklarının ve DeFi’nin gelecekteki yakınsaması göz önüne alındığında, bundan daha iyi bir konumda olamazdık. Bu varlıkları DeFi’ye getirmek için hala eksik olan şey sağlam bir fiyatlandırma kahiniydi ve Lithium Finance’de sunduğumuz çözüm tam olarak bu.

 

David: Linear ve Convergence ile olan sinerjiler başından beri bizim için açıktı. Linear’ın zincirde sentetik varlıkları var ve yeni bir fiyatlandırma bilgisi kaynağının eklenmesi, Linear Finance ekosisteminde daha derin yenilikleri mümkün kılıyor. Yakınsama ile, yeni varlıkları sarılmış token tekliflerini göz önünde bulundurarak hızlı bir şekilde sarabiliriz. Eksik olan son parça, likit olmayan varlıklar için zincir içi işlemleri mümkün kılan sağlam bir fiyatlandırma motorudur. İşte burada Lithium devreye giriyor. Daha geniş ve daha sağlam varlıklar, ticaret sağlamak ve teklifleri için pazarları genişletmek üzere bu projelerin ekipleriyle birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.

Lithium Ailesine Katılın

Son dakika gelişmeleri ve katılım fırsatları için;
✨Twitter: @LithiumFinance
✨Telegram: Lithium Finance Türkiye

Kaynak: https://lithiumfinance.medium.com/

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Elon Musk, Neuralink’in Uzun Vadede Metaverse’den Daha İyi Olduğunu Düşünüyor

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 26.12.2021