Lithium Finance (LITH) Projesi, Beyond Finance İle Ortaklık Adımı Attı

Lithium Finance, yeni nesil merkeziyetsiz sentetik bir borsa olan Beyond Finance ile ortaklığını duyurdu.

Ortaklık sayesinde Beyond, özel ve likit olmayan varlıklar hakkında fiyat bilgisi arayan “Bilgelik Arayanlar”dan biri olarak günden güne büyüyen DeFi projeleri ve kurumları listesine katılacak. Beyond, Lithium’dan gelen verilerle küresel katılım ve fiyatlandırma sağlamanın yanında özel varlıkların fiyat gelişimini doğru ve zamanında takip edebilen sentetik ürünler yaratma imkanına sahip olabilecek.

Lithium Finance

“Bilgelik Arayanlar”, Lithium Finance ekosisteminin önemli bir parçasıdır. Doğru fiyat bilgisi almak için ödül olarak Lithium’un yerel tokeni (LITH) kullanılacak. Aynı zamanda, “Bilgelik Düğümleri” hızlı bir şekilde kesin cevaplar sağlayabilirse ödül olarak LITH tokeni alabilecekler. “Bilgelik Arayanlar ve Bilgelik Düğümleri” arasındaki bu etkileşimler, Lithium’un dayandığı DMI (Masaüstü Yönetim Arayüzü) mekanizmasının ana merkezinde yer alır.

Gerçek varlıkları DeFi ile ilişkilendirmek uzun süredir gündemde olan bir konu. Bu işbirliği, tüm DeFi kullanıcıları için özel varlıklara erişim engellerini azaltarak gerçek varlıkların DeFi dünyasına nasıl getirileceğine dair harika bir örnek olabilir.

Lithium Finance

Lithium Finance’in kurucu ortağı David Lighton, ortaklıkla ilgili şu sözleri dile getirdi:

“Diğer birçok Oracle, likit varlıkların fiyat verilerini DeFi ile entegre etmeye odaklanırken, Lithium Finance özel ve likit olmayan varlıklara vurgu yapmaktadır. Burada gerçek varlıkları DeFi’ye getirebileceğimize inanıyoruz. Beyond ekibinin bizimle aynı bakış açısını paylaştığı için heyecanlıyız ve birlikte daha geniş DeFi dünyası için yeni fırsatlar yaratabileceğiz.

Lithium Finance

Beyond Finance’in İş Geliştirme Bölümü Başkanı Jeremy Park ise bu ortaklık hakkında şu sözleri dile getirdi:

Bundan daha iyi bir zamanlama olamazdı. Mainnet ana ağımız yayınlanır yayınlanmaz, topluluğumuza sunabileceğimiz ek pazarlar araştırıyorduk. Lithium ve Beyond kullanıcıları için, merkeziyetsiz bir şekilde erişilemeyeceği düşünülen yeni likit olmayan özel pazarları sürdürmede ve keşfetmede kilit bir rol oynayacak. Bu ortaklık, Lithium’un zeka ödül kahini mekanizması sayesinde, derecelendirilmemişleri derecelendirmek için Beyond kullanıcılarına erişilemeyen inceleme verilerini getirmek üzere temel bir hareketin başlamasına vesile olacak. Merkeziyetsiz ağımıza daha fazla sınırsız pazar getirmek için Lithium ekibi ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Tam Zamanlı Çalışan Programcı Sayısı Gitgide Azalıyor

GameFi COO’su Lexia Nguyen ile AMA Etkinliği