Lithium Finance (LITH) Nedir?

Lithium Finance

Lithium Finance (LITH), likit olmayan varlıkların fiyatlarını belirlemek üzere veri kaynaklarından doğru bilgileri toplamak için DMI mekanizmasını kullanan bir protokoldür.

Projenin arkasında, blockchain teknolojisinde geniş deneyime sahip girişimciler var. Lithium Finance’in CEO’su olan Adrian Lai, fiyatlandırma bilgilerini ortaya çıkarmak için Belirleyici Tabanlı Karşılıklı Bilgi (DMI) kullanan bir protokol oluşturma niyetinde. Şirketin diğer kurucu ortağı, bir blockchain geliştiricisi ve girişimcisi olan Steve Derezinski’dir.

Lithium Finance

Toplu olarak, şirket finansman için 5 milyon dolar topladı. Finansman, bir risk sermayesi şirketi olan Hashed tarafından yönetildi. Kriptopara ekosistemindeki diğer birçok büyük isim de finansman fonlarını artırmak için el ele verdi. OKEx Ventures, Huobi Ventures, Genesis Block Ventures ve LongHash Ventures, finansman turuna katkıda bulundu.

Lithium Nedir?

Lithium, veri kaynaklarından doğru bilgi toplamak için DMI mekanizmasından yararlanan bir protokoldür. Amaç, likit olmayan varlıkların fiyatlarını belirlemektir. Bunu başarmak için, geçerli bir gerçeği bulmak için birden fazla katılımcıyla görüşülür. Sorular çoktan seçmeli ve özneldir. DeFi protokollerinin en büyük kısıtlamalarından biri, gerçek dünyadaki likit olmayan varlıkların fiyatlandırılmamasıdır. Zincir dışı teminat, yatırımlar, tasfiyeler, birleşmeler ve satın almalar gibi kurumsal eylemleri yürütmek üzere bilinçli fiyatlandırma gerektirir. Aynı zamanda, fiyatlandıramayacağımız varlıkları tokenize etmek de imkansızdır.

Bu zincir dışı varlıklar için doğru ve teşvik edilmiş fiyatlandırma uzmanlarından oluşan bir ağ yaratma, DeFi’nin piyasa değeri için patlamalı büyüme sağlamanın kritik bir kayıp halkasıdır. DeFi alanı şu anda kriptopara sektöründe 77 milyar dolarlık önemli bir değere sahip. Bununla birlikte, likit olmayan varlıkların fiyatlandırılması konusu hala birçok yatırımcıyı DeFi ekosistemine katılmaktan alıkoyuyor. İşte tam bu noktada Lithium, bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

Lithium Token (LITH)

Lithium protokolü için yerel token LITH’dir. Bu bir hizmet tokenidir ve ilgili veya doğru bilgi sağlayan protokol kullanıcıları için bir ödül tokeni olarak hizmet edecektir. Komisyoncuların ve yatırımcıların platformdaki soruları yanıtlamak için havuzlarda LITH tokenini kullanmaları gerekecek. Likit olmayan bir varlıkla ilgili soru sormak üzere Lithium protokolüne başvuran kullanıcıların, çağrıları gerçekleştirilmeden önce LITH tokeni de stake etmeleri gerekecektir. Kullanıcılara verilen bonuslar ve ekstra ödüller de LITH olarak dağıtılacaktır.

Lithium Finance

Merkeziyetsiz finansın (DeFi) büyümesiyle birlikte, fiyatlandırma konusunda doğru bilgiye duyulan ihtiyaç şüphesiz istikrarlı bir şekilde artacaktır. Lithium, başlangıçta özel bir şirket veya proje hakkında hayati bilgileri ifşa etmekten kaçınan ilgili kaynaklardan veya sağlayıcılardan bilgi alarak bu ihtiyacı doldurma peşinde. Lithium bunu yaparken, kişilerin veya şirketlerin mutlak mahremiyetini ihlal etmemeye önem gösterir. Böylece proje, merkeziyetsiz finansın büyümesine katkıda bulunurken, blokzinciri ekosistemindeki büyük bir sorun noktasını büyük oranda çözüme kavuşturabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Valencia

Valencia FAN Token Yarın Satışa Çıkıyor: $VCF Token Nasıl Satın Alınır?

Sorare Platformunda Son Durumlar: Avrupa Kulüpleri Futbola Geri Döndü!