Lithium Finance (LITH), Credefi İle Yapılan Ortaklığı Duyurdu

Lithium Finance

Lithium Finance, Credefi ile yeni ortaklığını duyurdu. Credefi, kriptopara varlıkları ile fiat ekonomisi arasındaki boşluğu kapatan merkeziyetsiz bir borç verme platformudur. 

Credefi Finance, Lithium Finance ekosisteminde bir Wisdom Seeker “Bilgelik Arayıcı” olacak ve teminatla ilgili doğru fiyatlandırma bilgileri sağlamak üzere Bilgelik Düğümleri tarafından sağlanan verileri kullanması mümkün olacak. Sonuç olarak, borç verenler belirli borçlulardan gelen kredi tekliflerinin risk profillerine göre daha doğru fiyatlandırılmasından yararlanacaktır. Bilgelik Arayanlar ve Bilgelik Düğümleri, Lithium Oracle’ın güvendiği bir araç olan DMI Mekanizmasının önemli parçalarıdır. Bilgelik Arayanlar belirli özel varlıklar, bu durumda gerçek ekonomi varlıkları için fiyatlandırma talep ederken, aynı zamanda doğru ve kesin cevaplar sağlayan Bilgelik Düğümleri için teşvikler ve ödüller yaratır.

Lithium, ortaklık sayesinde Credefi’in ortak bilgeliğinden faydalanabilir ve kredi tekliflerinin tarafsız değerlendirmelerini gerçekten merkeziyetsiz bir şekilde alabilir. Buna ilaveten, borç verenlerin çıkarları, daha geniş bir risk değerlendirme tabanı ile daha da korunmaktadır. Bu ortaklık, DeFi kredi piyasasının gelecekte ölçeklenmesi için bir kilit noktası olabilir. Bu ölçekteki ortaklıklar, tüm katılımcıların finansal merkeziyetsizliğin sınırsız olanaklarını ve gerçek gücünü deneyimler. Tüm DeFi sektörünü daha da istikrara kavuşturmak için kritik öneme sahiptir. Lithium Finance ve Credefi, güvenilir bilgileri yeni nesil güvenlikle birleştirerek yatırım güvenliğinin önemini yepyeni bir düzeye taşıyacaktır. Credefi’nin Kurucu Ortağı Ivo Grigorov, Lithium Finance ile yapılan ortaklık hakkında şunları ifade etti:

“Credefi’nin borç/kredi verenler için üç aşamalı koruma mekanizmasında teminat görevi gören likit olmayan reel ekonomik varlıklara değer veren Lithium Finance ile çalışmaktan çok heyecanlıyız. Böyle bir çözüm için ve sonunda birbirimizi bulduğumuz için çok heyecanlıyız. Lithium Finance, kripto ve gerçek ekonomiler arasındaki boşluğu kapatan, tamamen merkeziyetsiz zincir üstü kredi verme hedefimize ulaşmada önemli bir yardımcı olacaktır.”

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

El Salvador, Bitcoin

Fitch Derecelendirme Kuruluşu El Salvador’u Bitcoin Kullanımıyla İlgili Uyardı

PSV Eindhoven

Hollanda Ligi’nden PSV Eindhoven Sponsorluk Ödemesini Bitcoin ile Alacak