içinde

Lithium Finance Güncellenmiş Whitepaper ve Yeni Fiyatlandırma Mekanizmasının Tanıtımı

Lithium Finance, likit olmayan varlıklar için yenilikçi bir fiyatlandırma mekanizması oluşturuyor. Lithium protokolü aracılığıyla NFT, DeFi ve geleneksel finans ekosistemlerinde doğru fiyat tahminleri üreterek muazzam değerin kilidi açılacak. Lithium Finance dili ile detayları sizlerle paylaşıyoruz.

İlk Litepaper’ın piyasaya sürülmesinden bu yana, kullanıcı araştırması ve topluluk katılımı yoluyla birçok anlayışlı geri bildirim alma ayrıcalığına sahibiz. Bunlar, whitepaper’da güncellenen protokol tasarımını sürekli olarak geliştirmemize izin verdi.

Önemli güncellemeler şunları içerir:

  1. Terminoloji: Fiyatlandırma bilgisi arayan ve sağlayan ekosistem katılımcıları, netliği artırmak için tutarlı bir şekilde Price Seekers (Fiyat Arayanlar) ve Price Experts (Fiyat Uzmanları) olarak anılacaktır.
  2. İtibar Puanlaması: Fiyat Uzmanlarının itibarını belirtmek için devredilemez, satın alınamayan bir metrik olan Market Influence Capital (MIC) (Piyasa Etki Sermayesi) adlı yeni bir itibar token’inin tanıtımı yapılacaktır. Bu ölçüm sayesinde, yüksek performans geçmişine sahip Fiyat Uzmanları, diğer Fiyat Uzmanları havuzu arasında fiyatlandırmada daha fazla etkiye sahip olacaktır.
  3. Fiyatlandırma Mekanizması: İki yönlü (alış ve satışta) fiyat girdileri için bir sistemin uygulanması ve fiyatlandırma tahminleri çıktısı üretmek için itibar token’lerini hesaba katan bir piyasa swap mantığı yer alacaktır.
  4. Ödül Mekanizması: Söz konusu varlıklar için doğru fiyat tahminini teşvik eden ödül mekanizması bulunacaktır. Fiyat Uzmanlarının bir fiyatlandırma sorgulaması için ödül havuzundaki hakları, ilgili paylarına ve fiyatlandırma doğruluğuna göre tahsis edilir.

Daha fazla ayrıntı, güncellenmiş whitepaper’da mevcuttur. Herkese açık beta sürümünden önce daha fazla kullanım senaryosu ve fiyatlandırma mekanizmamızın ayrıntılarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Lithium Finance Hakkında

Lithium Finance (LITH), likit olmayan varlıkların fiyatlarını belirlemek üzere veri kaynaklarından doğru bilgileri toplamak için DMI mekanizmasını kullanan bir protokoldür.

Kaynak: Medium – Lithium Finance

Official Linkler:

Website / Telegram / Twitter / Litepaper / Medium / Linkedin / YouTube

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonomist. KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin (BTC) Düşüşleri Devam Edecek mi?

STEPN (GMT) Neden Artıyor?