in

Lithium Finance Baş Teknoloji Sorumlusu Ryan Au ile Tanışın

Ryan Au, Lithium Finance ekibine Baş Teknoloji Sorumlusu (Chief Technology Officer – CTO) olarak atandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ryan Au, yapay zekâ destekli bir kurumsal yazılım çözümü şirketi olan SetSail’de Mühendislik Müdürü’ydü.

Ryan, Kaliforniya UC Berkeley’den mezun oldu. D Serisi finansman yoluyla seed turları da dahil olmak üzere, erken start-up girişimleri gibi çeşitli büyüme aşamalarına ve kapsamlı ürün deneyimine sahiptir. Ryan ayrıca Silikon Vadisi’nde çalıştığı yıllar sayesinde Yapay Zekâ, Makine Öğrenimi ve Blockchain teknolojisinde benzersiz bir teknik deneyime sahiptir. Ryan, CTO rolü ile, ürün yinelemeleri konusunda CEO’muz ve Ürün Yöneticilerimiz ile yakın bir şekilde çalışırken, aynı zamanda 1. taraf fiyatlandırma oracle’ımızın genel ürün geliştirmesini denetleyecek.

Lithium Finance

Ryan, “Lithium Finance, son derece teknik bir sorunu çok yenilikçi bir yaklaşımla çözmeye uğraşıyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, DeFi’de muazzam bir büyümeye şahit olduk. Bu dönem bana, on yıl öncesinde, start-up’ların ilginç sorunları çözmek için açık kaynaklı yazılımları kullandığı dönemi hatırlatıyor. Lithium Finance’in veri oracle’ı, DeFi ve geleneksel finans genelinde birçok gizli değeri ortaya çıkaracaktır ve bu yolculukta ekibe katıldığım için oldukça mutluyum.”

Lithium Finance’ CEO’su Kelvin Lam şunları ekledi:

“Ürün geliştirmemizin bu aşamasında Ryan kadar teknik ve yenilikçi birinin ekibimize katılmasından çok memnunuz. Ryan, ürün hakkında zaten değerli bilgiler sağladı, bu nedenle önümüzdeki haftalarda çok sayıda ürün güncellemesi bekliyoruz.”

Lithium Finance Nedir?

Lithium Finance (LITH), likit olmayan varlıkların fiyatlarını belirlemek üzere veri kaynaklarından doğru bilgileri toplamak için DMI mekanizmasını kullanan bir protokoldür.

Lithium, veri kaynaklarından doğru bilgi toplamak için DMI mekanizmasından yararlanan bir protokoldür. Amaç, likit olmayan varlıkların fiyatlarını belirlemektir. Bunu başarmak için, geçerli bir gerçeği bulmak için birden fazla katılımcıyla görüşülür. Sorular çoktan seçmeli ve özneldir. DeFi protokollerinin en büyük kısıtlamalarından biri, gerçek dünyadaki likit olmayan varlıkların fiyatlandırılmamasıdır. Zincir dışı teminat, yatırımlar, tasfiyeler, birleşmeler ve satın almalar gibi kurumsal eylemleri yürütmek üzere bilinçli fiyatlandırma gerektirir. Aynı zamanda, fiyatlandıramayacağımız varlıkları tokenize etmek de imkansızdır.

Bu zincir dışı varlıklar için doğru ve teşvik edilmiş fiyatlandırma uzmanlarından oluşan bir ağ yaratma, DeFi’nin piyasa değeri için patlamalı büyüme sağlamanın kritik bir kayıp halkasıdır. DeFi alanı şu anda kriptopara sektöründe 77 milyar dolarlık önemli bir değere sahip. Bununla birlikte, likit olmayan varlıkların fiyatlandırılması konusu hala birçok yatırımcıyı DeFi ekosistemine katılmaktan alıkoyuyor. İşte tam bu noktada Lithium, bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

Kaynak: Medium – Lithium Finance

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin BTC

AB’nin Önde Gelen Finans Regülatörü, Bitcoin Madenciliği Yasağını Teklif Etti

metaverse

NFT, Metaverse ve DeFi Kullanıcılarının Sayısı Artıyor