in ,

Litecoin (LTC) Nasıl Stake Edilir?

Litecoin, 2011 yılında Charlie Lee tarafından geliştirilen ve Bitcoin’in orijinal kaynak koduna dayanan eşler arası bir kripto para ödeme sistemidir. 

Bu yazımızda sizlere Litecoin’in nasıl stake edileceğini anlatacağız fakat öncesinde Litecoin stake etmenin artıları ve eksilerini değerlendirelim. 

Artıları: 

  • Litecoin stake ettiğinizde ücretsiz kripto ödülleri kazanırsınız
  • Litecoin staking, madencilikten daha erişilebilirdir. İhtiyacınız olan tek şey kilitleyeceğiniz bir miktar LTC’dir. Karmaşık bilgisayar veya yüksek enerji tüketimi yoktur
  • Staking platformuna bağlı olarak, stake edilen tokeninizi kilitli olsalar bile farklı amaçlar için kullanabilirsiniz 
  • Litecoin staking işlemleri onaylamak için yüksek bilgi işlem gücü gerektirmez ve çevre dostudur 

Eksileri: 

  • Oynaklık
  • Slashing Riski

Litecoin Staking Nedir? 

Litecoin staking, Litecoin’i ödüller için bir staking havuzunda satın alma ve yatırım yapma sürecidir. Litecoin stake ettiğinizde, blok zincir ağına likidite eklersiniz ve çalışmanız için ekstra LTC ödülleri alırsınız. 

Litecoin ağında staking işlemi gerçekleştirmek ne yazıkki 2020’ye kadar mümkün değildi. Litecoin’in 2020’de Litecoin Proof of Stake ağını başlatmasının ardından blok zincir üzerinde staking işlemi yapmak mümkün hale geldi. 

Litecoin Nasıl Stake Edilir? 

Litecoin stake etmek oldukça basit. Litecoin stake işlemleri için Binance, Kraken, Crypto.com ve NEXO gibi platformları kullanabilirsiniz. Stake işlemi gerçekleştirmeden önce bu platformlardan elde edebileceğiniz ödül oranını hesaplayarak size en uygun olan platformu seçebilirsiniz. 

Saydığımız bu platformlardan veya Litecoin destekleyen başka platformlardan herhangi birini seçtikten sonra o platform üzerinde bir kullanıcı hesabı oluşturun ve giriş yapın. Stake etmek istediğiniz kadar LTC’yi platform cüzdanınıza aktarın. Litecoin stake etmek için platformun Earn özelliğini kullanmalısınız. Bu özelliği kullanarak LTC’lerinizi stake edebilir ve pasif gelir elde edebilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Coin Vesting Takvimlerine Nereden Bakılır?

Ethereum (ETH) 1.600 Dolar Seviyesinde Dirençle Karşılaşacak