in ,

Linear Finance (LINA) Nedir? Nasıl Alınır?

Linear Finance, önde gelen likidite sorunlarını ve yüksek gas ücretlerini düzelterek merkeziyetsiz finansmanı geliştirmek isteyen bir blok zincir projesidir. 

Linear Finance’ın kullanıcılara sunduğu türev teklifleri ile ucuz ve hızlı sentetik varlık değişim işlemleri platform üzerinde kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Linear Finance’ın kullandığı zincirler arası merkeziyetsiz protokol, her tür sentetik varlık için daha hızlı ve daha güvenli bir yatırıma imkan tanıyor. 

Linear Finance Ekibi

Şubat 2021’de yayına giren Linear Finance’ın kurucuları arasında Kevin Tai ve Drey Ng isimleri yer alıyor. Linear Finance’ın CEO’luk görevini de üstlenen Kevin Tai, Asya’daki bankalar için teminatlı borç ve yapılandırılmış ürünler yapmanın yanı sıra mobil yazılın şirketleri için M&A anlaşmalarında da deneyim sahibi. 

Linear Finance Nasıl Çalışır? 

Kullanıcılarına gerçek finansal varlıklara dayalı çeşitli sentetik varlıkları basma ve ticaret yapma olanağı tanıyan Linear Finance, fazla teminatlandırmanın kullanılması, siyah kuğu olayları da dahil olmak üzere aşırı dalgalanmalar yaşanan zamanlarda sistemin canlı kalmasını sağlar.

Kullanıcılar tarafından oluşturulan her sentetik varlık, ℓUSD stablecoin tarafından teminatlandırılır. Bunların yanı sıra kullanıcılar bir ödül sitemi sayesinde sentetik varlıkları için aşırı teminatlandırma üzerinde uygun seviyeyi korumaya teşvik edilir. Enflasyon ve takas ödülleri, sentetik varlıklara öngörülen ℓUSD seviyesini koruyarak kazanılabilir. 

LINA İstatistikleri 

Maksimum arzı 10 milyar olan LINA’nın dolaşımdaki arzı toplam arzın yaklaşık %48’ine denk gelen 4 milyar 820 milyon 627 bin 757’dir. LINA, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0,31 dolar seviyesini 18 Mart 2021’de görürken, gördüğü en düşük fiyat olan 0,0025 dolar seviyesini ise 23 Kasım 2020’de görmüştür. 

LINA Nasıl Alınır? 

LINA nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basittir. Binance, Bithumb, Kucoin, PancakeSwap, SushiSwap ve Huobi gibi büyük platformlarda listelenen LINA’yı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. LINA’nın işlem gördüğü daha fazla platform hakkında bilgi sahibi olmak için CoinMarketCap veya Coingecko gibi veri sitelerini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Polygon $MATIC Üstün Layer-2 Ölçeklendirme Çözümü mü?

Caldera Testnet İle Nasıl Etkileşime Girilir?