in ,

Linea (zkEVM) Testnet ile Nasıl Etkileşim Kurulur?

Testnet

Linea, bir tür Ethereum sıfır bilgi sanal makinesidir (zkEVM). Linea, herhangi bir aracı kullanmanıza gerek kalmadan herhangi bir akıllı sözleşmeyi dağıtmanıza ve Ethereum üzerinde geliştirmenize olanak tanır. 

Kullanıcılar için bu durum, Ethereum’un deneyimine ve güvenlik garantilerine izin vererek daha düşük maliyetler ile işlem yapılmasına imkan tanır. 

Microsoft, Softbank, Temasek ve birçok teknoloji devinden 725 milyon dolar yatırım toplayan Linea testnet ile nasıl etkileşime girilir? 

 • Öncelikle Metamask cüzdanınıza gitmelisiniz. Metamask cüzdanınıza gittikten sonra önce “Ayarlar” daha sonra ise “Ağlar” kısmını açmalısınız. Ağlar kısmını açtıktan sonra “Ağ Ekle” bölümüne tıklayarak tesnet verilerinizi girmelisiniz. 
 • Ağ Adı: Linea

 • Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi bilgileri uygun alanlara doldurmanız ve ardından “Kaydet” butonuna tıklamanız gerekmektedir. 
 • Şimdi ise test tokenlerimizi talep etmemiz gerekiyor. ETH Goerli test tokeni talep etmek için “https://faucetlink.to/goerli” linkini kullanabilirsiniz. Linki ziyaret ettikten sonra mevcut faucet’lardan herhangi birini kullanmanız mümkün. 

 • Siteye girdik, cüzdanımızı bağladık şimdi de bir ETH miktarı belirlemeli ve “Gönder” butonuna tıklamalıyız. Aşağıda görselde yer aldığı gibi talep ettiğiniz test tokenleri girerek “Gönder” butonuna tıklayabilirsiniz. 

 • Cüzdanınızı bağladıktan sonra aşağıdaki görselde yer alan gibi kendinize %50’lik bir slipaj limiti belirleyin. Daha sonra takas etmek için bir token çifti seçin, miktarı girin ve “Swap” butonuna tıklayın. 

 • Açılan pencerede “Confirm Swap” butonuna tıklayarak işlemi onaylayın. 

 • Siteyi ziyaret ettikten sonra burada da cüzdanınızı entegre etmeniz gerekmekte. Cüzdanınızı entegre ettikten sonra ana sayfanın en üst bölümünde yer alan “Conver” butonuna tıklayın. Ardından Wrap işlemini gerçekleştirmek için “Click kere to Wrap or Uniswap ETH” butonuna tıklayın. Miktarınızı girin ve son olarak “Wrap” butonuna tıklayın. 

 • Ardından, hETH’yi dönüştürmek istediğiniz WETH miktarını girin ve “Confirm” butonuna tıklayın. Daha sonra ise “Approve” butonuna tıklamanız gerekiyor. 

 • Daha sonra karşımıza çıkacak ekranda ise “Convert” yazan bir buton yer alacak. Bu butona tıklayarak işlemimizi tamamlamış olacağız. 
 • Sıradaki adım olarak ise Pool sekmesini deneyeceğiz. Yine ana sayfa üzerinde yer alan “Pool” butonuna tıklayın ve bir havuz seçerek “Likidite Ekle” butonuna tıklayın. 

 • Burada da tutarı girerek “Preview” butonuna tıklamalısınız. Bu işlemin ardından açılacak pencerede ise “Deposit” butonuna tıklayarak işlemimizi tamamlayabiliriz. 

Tüm bunları tamamladıktan sonra Line ağındaki farklı hesaplar arasında varlıkları aktarmak için MetaMask’inizi kullanabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Polygon (MATIC) Hakkında Her Şey

kripto

Dione Protocol (DIONE) Nedir? Nasıl Alınır?