in , , ,

Lider Altcoin Ethereum Bitcoin’i Geçebilir

Ryan Watkins youtube’da yayınlanan bir röportajında, Ethereum 2.0 ve Proof of Stake revizyonu tamamlandığında lider altcoin ETH’nin, lider kripto para birimi BTC’yi geçebileceğini söyledi.

Fintech Today’e konuşan Ryan Watkins ne zaman olacağını tam bilemese de Ethereum’un lider kripto para birimi Bitcoin’i geçebileceğine inandığını söyledi. Yaptığı açıklama Eth2 ve Proof of Stake’e geçişle birlikte Ethereum’un Bitcoin’den potansiyel olarak daha güvenilir hale gelebileceğini belirtti.

Ethereum

Şu anda Bitcoin’in değer saklama aracı olarak görülmesi sabit arzından kaynaklanıyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ise yaptığı açıklamada yeni gelişmelerle birlikte Ethereum blockchaini üzerindeki yükseltmelerin Ether tokenlarını yok edeceğini veya yakacağını böylelikle Ethereum arzının azalacağını belirtti. Azalan arzı ile birlikte Bitcoin’den daha sağlam bir değer saklama aracı haline gelebileceğini sözlerine ekledi. Azalan arz sayesinde Ethereum’un daha da değerli hale geçebileceği öngörülüyor.

“Ethereum azalan arzı ile daha istikrarlı bir saklama aracı haline gelebilir.”

Watkins aynı zamanda gelişen DeFi sektörü sayesinde Ethereum üzerinde inşa edilen ekonomiye ve Ethereum’un azalan arzı ortaya koyan gelişmesiyle yeni para politikasına dikkat çekti. Ethereum tabanlı merkeziyetsiz uygulamaların artmasıyla zamanla yeni yatırımcıları Bitcoin’den daha hızlı bir şekilde kendine çekeceğini söyledi. Zaten geçtiğimiz ekim ayında DeFi’ye artan ilgiyle birlikte Ethereum %400 oranında bir artış göstermişti.

“Ethereum ekonomisi hem beşeri hem de hem de finansal sermaye olmak üzere zamanla o kadar çok sermaye çekecektir ki, bu da onu küresel ekonomide bir güç haline getirecektir.”

Ethereum’un Bitcoin’e göre gücünü ölçmek yapılan Blockchain Center’ın Flippening Endeks’ine göre Ethereum şu anda Bitcoin’in %65’i kadar güçlü. Endeks şubat ayında ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %72,32’ten buraya geriledi. Endekse göre Ethereum düğüm sayısı, işlem sayısı ve toplam işlem ücretleri ile zaten Bitcoin’i geride bırakmış durumda.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Avrupa Birliği Kripto Piyasalardaki Riskler Konusunda Uyarıyor

Bitcoin

Visa CEO’su Bitcoin İşlemlerini Destekleyeceklerini Açıkladı