içinde , ,

Leverj Gluon (L2) Nedir Ve Nasıl Alınır?

Leverj Gluon (L2) Leverj Exchange ve Gluon Network’ün iş birliği ile yaratılan bir token projesidir. Leverj Exchange dijital varlıklar ve türevlerinin alım satımına olanak sağlayan merkeziyetsiz bir alım satım platformudur. Bu alım satım platformu mahremiyet kişisel gözetim gibi kritik işlevleri korurken diğer yandan geleneksel bir finansal borsa performansı gösteren kripto para borsalarının eksikliğine çözüm olması amacıyla 2017 yılında meydana getirildi.

Leverj Gluon (L2), Ethereum’daki gaz ölçekleme ve tıkanıklık problemlerine çözüm olmak üzere tasarlanan ve yüksek frekanslı ticaret için özel olarak tasarlanmış olan bir Layer 2 çözümü olan Gluon üzerine inşa edilmiştir. Gluon; hesap tabanlı, birçok harici denetim ve test turundan geçmiş olan Layer 2’dir. Bu sayede Gluon ile yapılan ticaret, minimum gaz ücreti, para çekme yatırma işlemlerini 30 dakika içinde sonuçlandırabilme imkanı sunar. Ethereum işlem ücretlerine baktığımızda 11 Ocak tarihinde 16 USD’ye kadar çıkmıştı şu zamanlarda 3 USD doları civarında yüksek kalmaya devam ediyor. Leverj Gluon hakkında daha fazla teknik bilgiye sahip olmak için internet sitesinde bulunan Leverj Gluon Whitepaper’ını okuyabilirsiniz.

Leverj Gluon

Gluon’un kuruluş amacı başlangıçta sadece Leverj borsasını güçlendirmekti. Sonrasında ise Ethereum ölçeklendirme çözümlerine yönelik endüstriyel talep nedeniyle, ölçeklendirme teknolojisini kullanmak ve DeFi protokolüne ya da merkeziyetsiz uygulamalara izin vermek amacıyla kapsamı genişletildi.

Leverj Gluon’un tokenomisine baktığımızda ise Leverj borsasından toplanan işlem ücretlerinin token sahiplerine dağıtılmasına dayandığını görürüz. Yapılan takas popüler takas ise ve fazla trafik oluşmasına sebep oluyorsa stake etme ödülleri Ethereum blok zincirinde dağıtılıyor. Bunun yanında ise gelecekte Gluon yan zincirinde dağıtım planları olduğuna dair basit bir değer önerisinde bulunuyorlar.

Coingecko’dan incelediğimizde Leverj Gluon’un alınıp satılması için 4 platformun uygun olduğunu görüyoruz. Uniswap bunların arasında en popüler olanı. Uniswap’ta L2-ETH havuzuna sunulan toplam likiditeye baktığımızda ocak ayındaki zirvesi dikkat çekiyor. Ancak şu anda ise toplam likiditesinde bir düşüş olduğunu gözlemliyoruz. Yazıyı kaleme aldığım anda toplam likiditesi 1.276.382 USD’dir.

İşlem hacmindeyse yine ocak ayında zirveyi gördüğünü ancak daha sonra düşüş yaşadığını görüyoruz. Yazıyı kaleme aldığım anda günlük toplam işlem hacmi 93.313 USD seviyesinde.

Leverj Gluon için son olarak yeni bir çığır açan, ölçeklendirme ve merkeziyetsiz alım satımların klasik blok zincir sorunları için çözümler sunan yeni altcoin projeleri dalgasının bir parçasıdır diyebiliriz. Merkezi finansal aracıları devreye sokmadan yapılan kalıcı sözleşmeler,

Leverj Gluon (L2) Nasıl Satın Alınır?

Leverj Gluon satın almak için Uniswap, Bilaxy, Balancer ya da Probit platformlarını kullanabilirsiniz. Uniswap ile işlem yapmayı öğrenmek için Uniswap Nedir ve Nasıl Kullanır başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
İlgili yazımızı okuduktan sonra cüzdanınızı Uniswap’a bağlayıp, swap ekranından L2/ETH’yi seçip alım satımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Leverj Gluon

Kaynak: Coingecko

Leverj Gluon (L2) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,0456 USD seviyesinde işlem görmektedir.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Dogecoin

21 Mart 2021 Tarihli Dogecoin (DOGE) Ve Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi

Casper Network, Ethereum

Casper Network (CSPR) Projesine Genel Bir Bakış