içinde

Legends Of Crypto (LOCGame) Rehberi

Kripto para dünyası, sıfırdan parlak vizyonerler tarafından inşa edildi! Bu insanlar daha eşitlikçi, kapsayıcı ve merkeziyetsiz yeni bir dünyanın inşasına yardım ettiler. Tüm alkışları hak ediyorlar! Legends Of Crypto (LOCGame) da Kripto devriminin arkasındaki efsanevi kişilere ve onun geleceğinde yer alacak insanlara bir övgü olarak ortaya çıktı.

Legends of Crypto, oyuncuların fantezi kartlarını kullanarak destansı bir düelloda yarıştığı, play-to-earn sistemine dayalı bir kart oyunudur. Oyun, Amsterdam merkezli bir oyun olan RBL Labs BV ve endüstrinin emektar ismi Mik Mironov tarafından yönetilen NFT stüdyosu tarafından geliştiriliyor. Legends of Crypto, kripto endüstrisini şekillendiren efsanevi isimlere saygısını sunmak için bu efsanelerin oynanabilir kartlarını oluşturuyor. Oyunun oyuncuları kartların tam mülkiyetine sahiptir, bu da oyun içinde veya dışında kartlarını takas etme, satma ve kullanma özgürlüğüne sahip oldukları anlamına gelir.

Legends Of Crypto Nasıl Ortaya Çıktı?

Legends Of Crypto’nun hikayesi, Crypto Rebel’ın 2020’de Mikhail Mironov ve ortağı Ollie tarafından kurulmasıyla başladı. Crypto Rebel, haftalık bir kripto haber derlemesi olarak başladı ve hızla tam ölçekli bir medya ve etkinlik şirketine dönüştü. Crypto Rebel’in başarısı, hem blockchain oyunlarına bir oyun şirketi olan hem de blockchain girişimlerine yatırım için bir fon olarak işlev gören RBL Labs’ın kurulmasını sağladı.

RBL Labs’ın görevi, geleceğin oyuncuları için oyun ekosistemini geliştirmektir. RBL Labs, oyunculara oyun varlıklarına sahip olmaları ve ödüller kazanmaları için ekonomik teşvikler sağlayarak birlikte daha iyi bir ekosistem yaratabileceklerine inanıyor. RBL Labs’in bu görevi gerçekleştirmeye yönelik çabaları da 2021’in başlarında Legends Of Crypto’yu doğurdu.

Legends Of Crypto’yu Farklı Kılan Nedir?

Heyecan Verici Oyun Deneyimi

Legend of Crypto oyuncuları için her zaman koltuktan kalkmadan derin bir strateji ile oyunu oynamak kolaydır. Legend of Crypto, mevcut herhangi bir oyunun aynısını yapmama konusunda bir karar verdi. Oyun, diğer popüler kart oyunlarından ilham alıyor ve daha önce hiç görülmemiş birçok özelliği birleştiriyor.

Gerçek Sahiplik

Legend of Crypto kartları ve diğer öğeler, MATIC ve Ethereum ağları tarafından desteklenen ERC-721 veya ERC-1155 standartlarına dayalı NFT’lerdir. Bu durum, oyuncuya oyun içi öğelerin tam sahipliğini verir ve bu, öğeleri takas edilebilir ve devredilebilir hale getirir.

Play To Earn

Legend of Crypto, oyuncuların sadece oyunu oynayarak toplanabilir NFT’ler ve LOCG tokenleri gibi değerli ödüller kazanmalarını sağlar. Rekabetçi bir oyun oynarken somut ödüller kazanma yeteneği, oyunun itici gücünün anahtarlarından biridir.

LOCG

LOCG, Legends of Crypto ekosisteminin yerel bir dijital yardımcı programı tokenidir. Oyunda ortak bir hesap birimine sahip olmak için tüm fiyatlar LOCG tokenine tanımlanır. LOCG tokeni, şirkette herhangi bir hissedar, hak, unvan veya mülkiyeti temsil etmez.

NFT’ler

Legend of Crypto kartları ve diğer öğeler, MATIC ve Ethereum ağları tarafından desteklenen ERC-721 veya ERC-1155 standartlarına dayalı NFT’lerdir. Bu, oyuncuya oyun içi öğelerin tam sahipliğini verir ve bu, öğeleri takas edilebilir ve devredilebilir hale getirir. Bu NFT’lerin değeri; nadirlik, bulunurluk, sanat, tasarım ve satın alınan kart için bir komisyon olarak LOCG token değerinden türetilmiştir.

LOCGame ekosistemi, oyuncuların yeni NFT ticaret kartlarını ve diğer oyun içi varlıkları satın alabilecekleri bir NFT pazarına sahiptir. Her NFT kartı benzersiz bir tasarıma ve Standard, Prestige ve Elite olarak gruplandırılan görsel nadirliğe sahiptir.

LOCGame NFT kartlarının genesis versiyonu, kripto endüstrisinin tanınabilir ve bu endüstriyle ilişkilendirilebilir karakterlerine adanmıştır. Bu özel karakter türü, şu an için NFT’lerin ve blockchain tabanlı oyunların en büyük kullanıcısı olmaya devam eden kripto topluluğuna aşinalıkları ve bu toplulukla ilişkilendirilebilirlikleri nedeniyle seçiliyor.

Psikoloji, insanla bağdaştırılabilirlik ve aşinalık temelinde pazarlama ve tasarım için birçok destekleyici veriye sahiptir. Tüketicilerin belirli bir ürün veya hizmeti satın alma şansı ne kadar tanıdık ve ilişkilendirilebilir olursa proje için o kadar iyi olur.

Genesis NFT Card versiyonu, Day Trader, HODLer, Yield Farmer, Whale ve diğerleri gibi kripto endüstrisindeki herkes için kolayca tanınabilir 30 karaktere sahiptir. Genesis versiyon aşağıdaki kriterleri içerir:

● Etkileme,
● Yenilik,
● Geliştirme Becerileri,
● Net değer,
● Topluluk
● Etki Potansiyeli.
Kasım ayında LOCGame Marketplace’teki Genesis Sale sırasında kartlar paketler halinde satıldı. Hangi kartları alacağınızı asla bilemeyeceğiniz için özel bir sürpriz içeren farklı temalı paketler vardı. En umut verici paketlerden bazıları Blockchain Founders paketi, Crypto Celebrity, Metaverse, Defi ve tabii ki LOCGame’in Spor Danışmanını temsil eden MCW paketleri.

Oyun Nasıl Çalışır?

Oyuncunun oyunu oynamak için 15 benzersiz karta ihtiyacı var. Oyuncu bu kartları Marketplace veya OpenSea’dan satın alabilir.

Çekirdek kart oyunu, oyun alanına kartları yerleştirerek 3’e 3’lük bir sistemin kontrolünü ele geçiren iki oyuncuyu içerir.

Kartlar boş bir bloğa yerleştirildiğinde, etraflarındaki düşman kartlarını hasarla etkileyebilir; ardından bir yöne saldırabilirler. Yönlü saldırı hasarları rakibin yönlü savunmasından daha yüksekse, o kartın sağlığına zarar verir ve kartın canı 0’a ulaştığında tahtadan çıkarılır ve yerine geçer. Aynı yolda başka bir kart varsa, tekrar saldırabilir. Aksi takdirde bloğu işgal eder. Tüm bloklar dolduğunda, en çok bloğu kontrol eden oyuncu oyunu kazanır. Bir oyuncu destesinden son kartı çekerse, oyun rakibin bir sonraki dönüşünden sonra sona erer. Şu anda oyun Beta Durumunda ve Tek Oyunculu (arcade modu) içeriyor. PvP, deste oluşturucu test aşamasındayken Turnuva Üretim aşamasında.

Oyun Nasıl Geliştiriliyor?

Oyun aşamalı olarak piyasaya sürülecek. Her aşama, mevcut oyunun üzerine eklenen yeni özelliklere sahip olacak ve her lansmanda harika bir deneyim sunacak.
Aşama 1: Beta sürümü, Aralık 2021’de basit bir kullanıcı arayüzü ve yalnızca Arcade moduyla piyasaya sürüldü.
Sezon 0, aşağıdaki gibi özelliklere sahip olacak şekilde Nisan ayının sonunda başlatılacak:

  • PvE (arcade modu)
  • Arkadaş modu PvP
  • Turnuva
  • Play To Earn özelliği

Sezon 1, 2022’nin 3. Çeyreğine kadar piyasaya sürülecek:

  • Hikaye tabanlı PvE
  • Ligler
  • Yeni kartlar
  • Yeni para birimi
  • Özel yeteneklere sahip kartlar

LOCGame Yol Haritası

LOCG Tokeni

$LOCG tokeni, Legends Of Crypto ekosisteminin bel kemiğidir. Bu tokenlerin, şimdiye kadarki kullanım durumu Genesis Edition’daki NFT kartları için stake etme, ödüller ve $LOCG olarak ödeme ile sınırlıydı. Toplam 150 milyon dolarlık arzdan geçen yıl 2 milyon dolarlık LOCG’nin yakıldığı biliniyor. Token dağıtımı, token satışı ve katılımcıları LOCG tokeni ile ödüllendiren ekosistemle etkileşim yoluyla gerçekleşir.

Oyun Haziran’da Sezon 1’e ilerlerken, hizmetin ve tokenin talebinin büyük ölçüde artması bekleniyor. LOCG tokenlerinin gelecekteki kullanımları Yönetişim’i içerecek, yani kullanıcılar yeterli LOCG$’a sahiplerse oyun teklifleri için oylamaya, yeni özelliklerin uygulanmasına ve daha fazlasına ve ayrıca Kickback’e katılabilecekler. Pazar yerinde satın alınan tüm NFT’ler ve kart desteleri, kullanıcılara $LOCG tokenlerinde bir hisse verecektir.

LOCG’deki başlıca yatırımcılar arasında; Signum Capital, NGC, LD Capital, Synthetix ve Illuvium’un kurucuları Terra Virtua, Ascensive Assets ve diğer önde gelen isimler yer alıyor. Polygon, LOCGame’in geliştirilmesi için RBL Labs’a bir oyun hibesi sağladı ve daha fazla teknik yardım sözü verdi. $LOCG tokeni Kucoin, Gate.io ve Uniswap’ta trade edilebilir.

Legends Of Crypto’nun Büyümesi

Rbl Labs ekibi, NFT pazarını başarıyla başlatarak, NFT satışlarını gerçekleştirerek ve oyunun bir demo sürümünü piyasaya sürerek yol haritalarında geçen yıl tutarlı bir ilerleme kaydetti. Pazarlama ve İş Geliştirme bölümünün öne çıkanları arasında NBA yıldızı Michael Carter Williams ile bir ortaklık, Terra Virtua’da LOCGame Sanat Vakfı’nın lansmanı, Illuvium ve Cometh gibi blockchain oyunları, Bitboy ve Carl the Moon gibi kripto ünlüleri ile ortaklık yer alıyor.

Legends Of Crypto Medium blogu, haftada 2–3 makale paylaşılarak titizlikle yürütülmektedir. Ekip, Medium’da Cuma günleri şeffaf, haftalık güncellemeler sağlar. CEO ve teknoloji ekibiyle Youtube’da aylık olarak canlı bir AMA yürütür.

LOCGame Topluluğu

Telegram ve Discord’daki LOCGame Topluluğu, yalnızca Global gruplarla değil, aynı zamanda Vietnam, Kore, Endonezya, Türkiye ve İspanya-Güney Amerika’daki çeşitli aktif bölgesel LOCGame gruplarıyla da ilgileniyor. LOCGame Ekibi, Topluluğa aktif olarak dahil olmak için sürekli çaba gösteriyor ve aktif üyelerin bir DAO havuzundan ödüllendirileceği özel bir ambassador programı başlattı.

Birçok saygın influencer, Legends Of Crypto ile ilgilendi ve paketlerini açtı, LOCGame oynadı ve hatta $LOCG’ye yatırım yaptı. Bunlardan bazıları Bitboy, Carl the Moon, CryptoStache, Solem, CryptoGems, GoShinyHunter, Crypto Rain ve New Kids on the Blockchain. Buna ek olarak; LOCGame, Endonezya ve Vietnam, İspanya ve Türkiye’den birçok bölgesel influencer’ı kapsıyordu.
Legends Of Crypto ile ilgili en son gelişmeleri ve güncellemeleri kontrol etmek için oyunun resmi sosyal medya kanallarına göz atabilirsiniz:

Discord

YouTube

Medium

Telegram

Twitter

Instagram

Kaynak

Medium – LOCGame

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

CheersLand’in Yaklaşan FOTA Private Sale Duyurusu

Fuse Network (FUSE), XDEFI Wallet ($XDEFI) ve DAO Maker (DAO) Huobi Pioneer Zone’da Listeleniyor