in ,

Leeds United Fan Token (LUFC) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İngiliz futbol takımlarından Leeds United’ın fan tokenini inceliyoruz. 

İngiltere’nin Leeds şehrinde 1919’da kurulan Leeds United Futbol Kulübü yönetiminin Socios platformu ile iş birliği sonrası piyasaya sürülen LUFC fan token, taraftarlar ile kulüp arasındaki etkileşimi artırmak amacıyla oluşturulmuştur. Taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı gibi birçok avantaj sunan LUFC fan tokenin ön satışı 1 Eylül 2021’de gerçekleşti fakat varlık 29 Ekim 2021’de piyasaya sürüldü. 

LUFC fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir: 

  • LUFC fan token ile sezon boyunca Socios platformuna özel anketlerde oy kullanma hakkı,
  • LUFC fan token stake ederek NFT ödülleri elde etmek,
  • Elland Road stadyumunu gezme ve özel izin gerektiren alanlarda bulunma hakkı,
  • Premier Lig ev sahibi maçlarına ücretsiz bilet kazanma şansı gibi birçok avantaj sağlıyor.

LUFC fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • LUFC fan tokeni kullanabileceğiniz Socios platformu üzerinde sahip olduğunuz token kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz. Örneğin, 10 LUFC fan token sahibi iseniz oyunuz 10 olarak sayılır.
  • Socios platformu üzerinde bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılarak da LUFC token kazanma imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Socios platformunda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızdaki ödül tokenleri toplayabilir ve daha fazla LUFC fan token sahibi olabilirsiniz.
  • Tüm bunların dışında Leeds United futbol takımının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz.

LUFC Fan Token İstatistikleri

Maksimum arzı 10 milyon olan varlığın dolaşımdaki arzı toplam arzın yaklaşık %10’una denk gelen 983 bin 459’dur. LUFC, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 61.91 dolar seviyesini 30 Aralık 2021’de görürken en düşük fiyat olan 0.6009 dolar seviyesini ise 28 Aralık 2022’de görmüştür. 

LUFC Fan Token Nasıl Alınır? 

LUFC fan token nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. LUFC fan token almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar tokeni listeleyen platformlara kayıt olmalıdır. MEXC, Chiliz ve DigiFinex gibi kripto varlık alım satım platformlarında listelenen varlık yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. Google Play Store ya da App Store üzerinden Socios mobil uygulaması indirilerek de kolaylıkla LUFC fan token alınabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

StarkWare Nedir?

Bir DeFi Platformunu Güvenilir Yapan Nedir?