in ,

Ledger Stax Nedir?

Fransız kripto donanım cüzdanı şirketi Ledger ve iPod’un tasarımcısı ve aynı zamanda iPod’un babası olarak da anılan Tony Fadell ile iş birliği yaptı. 

Yapılan iş birliği sonucunda ortaya kriptonun yeni iPod’u olarak anılan Ledger Stax çıktı. Ledger Stax, kullanıcıların ürünlerini saklamaları ve yönetmeleri için erişilebilirlik ve etkileşim özellikler sunuyor.

Partneri olduğumuz Ledger’daki ürünlere bakmak ve indirimli fiyatlardan yararlanmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Estetik bir görünüme sahip olan Ledger Stax’in yeni E Ink ekranı cihazın ön yüzünü tamamen kaplıyor ve bir kitap sırtı gibi kendi etrafında kıvrılıyor. Güvenliği öncelik haline getiren Ledger Stax’in E Ink teknolojisine sahip ekranı her zaman açık kalıyor. Ledger’ınız kapalı olduğu durumlarda bile en sevdiğiniz sanat eserlerini cihazınızın ekranında görebiliyorsunuz. 672×400 piksel çözünürlüğüne sahip bu cihazın pil ömrü ise bir tam şarj sonrası haftalarca hatta bazen aylarca açık kalabiliyor. 45 gram ağırlığında olan cihaz kablosuz Qi şarj teknolojisini destekliyor.

Tasarımcı Tony Fadell, cihazı birden fazla cihaza sahip olan kullanıcıların kredi kartı boyutundaki Stax’lerini entegre mıknatıslar sayesinde üst üste takıp kolayca taşıyabileceği şekilde tasarladı. Ledger, yakın zamanda kullanıma sunacağını belirttiği cüzdan uzantısı Ledger Connect ile birlikte, istenilen her yerden Web 3.0 uygulamalarına erişilebileceğini belirtti.

Ledger Stax ile ilgili açıklamalarda bulunan Ledger CEO’su Pascal Gauthier’in açıklamaları ise şöyle: 

“Ledger Nano serilerinde, tüm zamanların en başarılı dijital varlık cüzdanını yarattık. Tüm dünyada 5 milyondan fazla satılan bu cihazları bugüne kadar kimse hackleyemedi. Dijital varlıklar, artık Bitcoin gibi kripto paralardan ibaret değil. Kimlik ve dijital mülkiyet konuları git gide önem kazanıyor. Ana akım kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış bir cihaz yaratmanın zamanı geldi. Elbette bunu yaparken güvenlikten de hiçbir şekilde taviz vermememiz gerekiyor. Ledger Stax ile bunu başardık, hem güvenli hem erişilebilir” 

Ledger Stax, kullanıcılarına cüzdanlarında istedikleri kadar NFT saklama olanağı sağlarken, 500’den fazla kripto para ve varlığı yönetebiliyorsunuz. Fakat cihaz yalnızca Ethereum ve Polygon blok zincirlerine ait olan NFT’leri destekliyor. 

Kripto varlık donanım cihazlarında güvenlik ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri olan “cüzdanımı kaybedersem kriptolarım kaybolur mu?” Sorusuna ise şirket şöyle yanıt veriyor: 

“Endişelenmeyin! Gizli Kurtarma İfadeniz güvende ve yalnızca sizin tarafınızdan erişilebilir olduğu sürece kriptolarınıza erişebilir, onları yönetebilir ve geri yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yeni bir Ledger Stax veya başka bir Ledger cihazı ile Gizli Kurtarma İfadenizi kullanarak varlıklarınıza tekrar erişim sağlamak.” 

2023’ün birinci çeyreğinde piyasaya çıkacak cihaz için şu anda ön sipariş verilebiliyor. Ön sipariş sayfasında bertilen bedel ise 5390 TL. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

WeSendit (WSI) Nedir? Nasıl Alınır?

Ethereum’da Hedef 1.300 Dolar mı?