in , ,

Ledger Nano X İncelemesi

Ledger Nano X; Bluetooth bağlantısı, geniş depolama kapasitesi ve gelişmiş güvenlik özellikleriyle piyasada öne çıkan birçok özelliğe sahip. Yazımızda, oldukça popüler bu cüzdanın temel özelliklerini daha yakından inceleyeceğiz.

Ledger Nano X Nedir?

Kripto varlıklarınızı ve NFT’lerinizi offline ve güvenli bir şekilde depolayabileceğiniz bir donanım cüzdanı olan Ledger Nano X, 5.500’den fazla dijital varlık türünü destekler. Bu sayede piyasadaki en çok yönlü kripto para cüzdanlarından biridir. Cihaz, renkli dokunmatik ekran ve anlaşılması kolay bir kullanıcı arayüzü ile kompakt ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca Bluetooth bağlantısına da sahiptir, böylece kablolarla uğraşmadan mobil cihazınızla veya bilgisayarınızla kullanabilirsiniz. Cihazınızı kaybetme konusunda endişeleriniz varsa 24 kelimelik kurtarma ifadenizi kullanarak hesabınızı her zaman başka bir Ledger Nano X’te geri yükleyebilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Cihazın kurulumu oldukça kolaydır. Nano X, kendi işletim sistemi Bolos’a sahiptir ancak Microsoft Windows, Android, Linux, iOS ve macOS ile de uyumludur.

Bu, cüzdanı herhangi bir cihazla kullanabileceğiniz anlamına gelir. Diğer online cüzdanlarla da senkronize olduğundan MyEtherWallet gibi cüzdanlarınızı da kullanabilirsiniz.

Desteklenen Kripto Paralar

Kripto paralarınızı bir Ledger Nano X donanım cüzdanında tutmak, onu internetten uzak tutmakla aynı şeydir. Ledger’ın web sitesi, Nano X’in 5.500’den fazla coin’i desteklediğini belirtiyor. Saklayabileceğiniz bazı popüler kripto paralar şunlardır:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Ripple
 • USD Tether
 • Bitcoin Cash
 • Polkadot
 • Litecoin
 • Binance Coin
 • EOS
 • Tezos
 • Stellar
 • Shiba Inu
 • Link
 • Compound

Ledger Nano X’in Avantajları

Kullanım Kolaylığı

Ledger Nano S Plus’ın bir yükseltmesi olan Ledger Nano X, bugün mevcut olan en kullanıcı dostu donanım cüzdanlarından biridir. Ayrıca işlemlerinizi daha iyi yönetmek için Ledger Live uygulamasını da kullanabilirsiniz.

Full Node Desteği

Ledger, Satstack yazılımı aracılığıyla tasarlanan full node desteğine sahiptir. Satstack full node desteği ile full node’ları uygulamaya ve cüzdanlarınıza bağlayabilirsiniz. Bu işlem sayesinde XPUB ve muhtemel blok zinciri faaliyetlerinizi gizlediğinizden emin olabilirsiniz.

Çoklu Para Birimi Kontrolü

Ledger Nano X; Bitcoin, Litecoin, ZCash ve piyasadaki çoğu popüler kripto paraları kapsayan en az 550.000 farklı coin’i destekler. Kullanıcılar Nano X üzerinden bu paraları başkasına gönderebilir, çekebilir, hesaplarını doğrulayabilir ve adreslerini yönetebilirler.

Bitcoin, Litecoin, ZCash ve daha fazlası gibi popüler paraları destekler. Kullanıcılar çok sayıda kripto para birimi gönderip alabilir, hesapları doğrulayabilir ve adreslerini Ledger Nano X’ten yönetebilir.

NFT Desteği

Ledger, X serisi ile cihazlarına NFT desteği eklediğini de duyurdu. Bu duyuru, kripto para ve NFT toplulukları için oldukça önemli bir ilerlemedir.

Sonuç

Piyasadaki en iyi cüzdanı satın almayı düşünüyorsanız Ledger Nano X en uygun ve en güvenilir seçeneklerden biridir. Oldukça şık bir tasarıma sahiptir ve birçok kripto para birimini destekler. Bluetooth ile uyumluluğu sayesinde kullanım sırasında kolaylık ve esnekliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Yeni Ledger’ınızı referans linkimizi kullanarak satın alarak Üstad Splinter ve Kripto Kirpi ile 45 gün sürecek olan sanal bilgi kampına katılma fırsatını yakalayın!

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

MANA Nasıl Stake Edilir?

Chiliz (CHZ) Nasıl Stake Edilir?