içinde ,

Ledger Nano S Plus İncelemesi

Hack, kontrattaki açıklar, çevrimiçi cüzdanların boşaltılması gibi vakalar artıkça kripto ekosistemine yatırım yapan yatırımcıların kripto varlıklarının güvenliği için duydukları endişe de paralel olarak arttı. Yatırımcılar sürekli olarak dijital varlıklarını saklamanın daha güvenli yollarını arar hale geldi.

Ledger, sektördeki en popüler ve en eski donanım kripto cüzdan firmalarından biridir. Ledger, bugüne kadar Nano S, Nano X ve son olarak Nano S Plus olmak üzere toplam üç donanım kripto cüzdan modelini piyasaya sürdü.

Bugün sizlerle Ledger Nano S Plus’ı inceleyeceğiz.

Lokal partneri olduğumuz Ledger’daki ürünlere bakmak ve indirimli fiyatlardan yararlanmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Ledger Nano S Plus Nedir?

Nano S Plus, Ledger’ın cepte taşınabilen donanım kripto cüzdanları serisi olan Nano serisinin üçüncü sürümüdür. Ledger Nano S Plus, Nano S’in tüm özelliklerine sahip olmakla beraber buna ek olarak NFT depolama ve yönetme desteği de dahil olmak üzere birkaç yükseltmeye sahiptir. Ayrıca Nano S Plus, çeşitli DeFi (merkeziyetsiz finans) uygulamaları ve hizmetleriyle etkileşim desteğine sahiptir. Cüzdan, kripto, NFT’ler ve diğer merkeziyetsiz hizmetleri tek bir yerden yönetmek isteyen kişiler için uygun bir seçenektir.

Ledger Nano S Plus’ın Yeni Özellikleri

Nano S Plus’ın başlıca yeni özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Daha büyük ekran: Nano X ile aynı ekran boyutuna sahip, ancak cihazın genel görünümü Nano X’ten daha küçüktür.
  • Genişletilmiş kripto varlık desteği: Nano S Plus, yalnızca kripto para birimlerini değil aynı zamanda NFT’leri de saklamanıza izin verir. Ayrıca DeFi uygulaması entegrasyonuna sahip ilk Ledger cihazıdır.
  • Endüstri lideri güvenlik: Nano S Plus, CC EAL5+ sertifikasıyla endüstri lideri güvenliğini kullanır.
  • Kolay kurulum: USB tak ve çalıştır özelliği, kullanıcıların cihazı dakikalar içinde kullanmaya başlamasını sağlayabilir.
  • Uygun fiyat: Nano S Plus, 1.270,00TL gibi görece uygun bir fiyata sahiptir. Nano X 2.327,00TL, Nano S 846,00TL’dir. (Fiyatlar yazı hazırlandığında Ledger resmî sitesinden alınmıştır, fiyatlar ileride değişkenlik gösterebilir.)

Nano S Plus Güvenli mi?

Nano S Plus, kullanıcıların varlıklarını korumak için Nano X ile aynı sertifikalı çipi (CC EAL5+ çipleri) kullanır. Bu çip, kimlik avına (phishing) ve diğer varlık boşaltma teşebbüslerine karşı yüksek düzeyde güvenlik ve varlık korumasını garanti eden en son teknolojiyi kullanmaktadır.

Ek olarak cüzdan; bir güvenlik ifadesi, PIN kodu, işlem onayları, parola şifreleme ve daha fazlasını içeren endüstri standardı güvenlik özelliklerine sahiptir.

Kripto Varlık Desteği

Nano S Plus’ın önemli özelliklerinden biri de desteklediği kripto varlıkların ve uygulamaların fazlalığıdır. Nano S Plus, 5.500’den fazla kripto varlığı destekler ve 100’e kadar farklı uygulamayı aynı anda barındırabilir. Desteklenen bazı varlıklar şunlardır: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), ERC-20 token’ları, Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP), BNB, Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC), Tron (TRX).

Nano S Plus, 1,5 MB depolama alanına sahiptir ve aynı anda 100’e kadar uygulamayı çalıştırabilir. Ledger cihazlarındaki “uygulama”, cihazdaki bir kripto para birimine erişmek için yüklenmesi gereken uygulamayı ifade eder; cihazınıza BTC transfer etmek için önce önce uygulamayı Ledger’a yüklemeniz gerekir. Yani, aynı anda yalnızca 3 uygulamayı çalıştırabilen Nano S’ten farklı olarak kullanıcıların, halihazırda yüklü olmayan diğer kripto para birimlerine erişmek için uygulamaları silmeleri gerek yoktur.

Ancak Nano S Plus’ın benzersiz özelliği, NFT desteği sunan ilk Ledger cihazı olmasıdır. Nano S Plus kullanıcıları, Ledger Live uygulaması aracılığıyla NFT’lerini güvenli bir şekilde saklayabilir, gönderebilir ve alabilir. Kullanıcılar işlemleri doğrudan cüzdanın arayüzünden doğrulayabildiğinden, Ledger bu süreci kullanıcı dostu hale getirdi.

Nano S Plus kullanıcıları, Ledger Live kullanıcı arayüzü aracılığıyla birkaç DeFi uygulamasına da erişebilir. Herkes güvenli bir şekilde kripto varlık satın alabilir, takas edebilir, ödünç verebilir veya stake edebilir. Nano X’te dahi NFT desteği bulunmamaktadır.

Tasarımı

Nano S’e benzer şekilde, Nano S Plus’ta da cihazın üst kısmında iki düğme bulunur.

Nano S Plus, Nano S’ten daha büyük, Nano X ile aynı ekran boyutuna sahiptir. Dolayısıyla kullanımı kolaylaştırmaktadır. Daha büyük ekranın en büyük avantajı, kullanıcıların cüzdan adresinin tamamını ekranda tek bir satır olarak net bir şekilde görebilmesidir. Ekran ayrıca cihazın geri kalanına iyi uyum sağlayarak estetik durmaktadır. Nano S Plus’taki ekran boyutu, Nano X ile aynı olsa da Nano S Plus genel olarak daha küçük bir cihazdır.

Cüzdan, ortalama bir USB flash sürücünün boyutu ve ağırlığı kadardır ve taşıması kolaydır. 21g ağırlığındadır.

Ledger Nano S Plus’ın Kutusunda Neler Var?

Sipariş ettiğiniz Nano S Plus’ın kutusunda bulunanlar:

  • Ledger Nano S Plus
  • Ledger’ı bir bilgisayara tanımlamak için bir Type-C USB kablosu
  • Gizli Kurtarma İfadesi için üç adet not defteri içeren turuncu bir kutu
  • Manuel talimatları içeren mor bir kutu
  • Ledger logolu bir anahtarlık zinciri

Sonuç

Ledger Nano S Plus, güvenli, güvenilir ve kullanımı kolay bir donanım cüzdanı arayan meraklılar için uygun bir seçenektir. Orijinal Ledger Nano S ile aynı özelliklerine ek olarak çok daha fazlasını sunmaktadır.

Ledger Nano S Plus, şu anda NFT’lere sahip olan veya satın almayı planlayan veya herhangi bir DeFi projesine dahil olmayı planlayan kripto ve NFT meraklıları için piyasadaki en iyi donanım cüzdanı seçeneklerinden biridir.

Ledger, MOVESOL2LEDGER kampanyasının 14 Ağustos’a kadar uzatıldığını da duyurdu. Pazar gününe kadar, Nano X ve Nano S Plus ürünlerinde (yeni renkli sürümler dahil olmak üzere) %10 indirim fırsatından yararlanmak için MOVESOL2LEDGER promosyon kodunu kullanabilirsiniz!

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

ABD Enflasyonuna Piyasa Ne Tepki Verir?

Curve Finance, Siber Saldırıya Uğradı!