in ,

Ledger Hesabını MetaMask Cüzdana Bağlama Rehberi

Ledger, kripto donanım cüzdanı alanında öne çıkıyor ve kripto para sahiplerine güvenli bir soğuk depolama deneyimi sağlıyor. Bu yazımızdaki adımları takip ederek Ledger cüzdanınızı MetaMask’a üç adımda bağlayabilirsiniz.

Kripto donanım cüzdanı Ledger, bugüne kadar satılan 5 milyonun üzerinde cüzdanla dünyadaki dijital varlıklarının %20’sinden fazlasına sahip. Kripto paralar ve dijital varlıklarla ilgili artan güvenlik sorunlarının yanı sıra yeni araçlarla dijital varlıkları elinde bulunduran herkes için en güvenli ortamı oluşturmayı amaçlıyor.

1. Adım: MetaMask Cüzdan Hesabı Oluşturma

Bir MetaMask cüzdanını Ledger’a bağlamanın ilk adımı bir MetaMask hesabı oluşturmaktır. Hesap oluşturmak için ilk olarak MetaMask cüzdanını bilgisayarınıza indirin.

İndirme işlemi tamamlandığında, tarayıcınızdaki Uzantı seçeneğini tıklayın. MetaMask Uzantısını bulduktan sonra uzantıyı etkinleştirmek için Başlayın düğmesini tıklayın. Ardından Cüzdanınızı İçe Aktarma veya Cüzdan Oluşturma seçenekleri karşınıza çıkacak. Cüzdan Oluştur seçeneğine tıklayın.

Bu noktadan itibaren süreç klasik cüzdan hesabı oluşturma adımlarıyla aynı ilerliyor. Bir sonraki sayfada, MetaMask’in hüküm ve koşullarını okuyun ve kabul etmek için Kabul Ediyorum düğmesine tıklayın. Ardından sizden şifrenizi oluşturmanızı ve onaylamanızı isteyen bir uyarı alacaksınız. Gerekli alanları doldurun ve Oluştur’a tıklayın. Kurtarma ifadenizi kaydedin. MetaMask cüzdan hesabınızda işlem yapabilirsiniz.

2. Adım: Ledger Cüzdanı Oluşturma

Yeni bir Ledger cüzdanınız olduğunu varsayarsak MetaMask’a bağlamadan önce onu yapılandırmanız gerekir. İlk olarak Ledger Live uygulamasını bilgisayarınıza indirin. Uygulamayı yükleyin, arayüzünü açın ve Başlayın düğmesine tıklayın.

Kullanmakta olduğunuz Ledger cüzdan türünü seçin. Karşınıza üç tane seçenek çıkacak. Bu yazımızda Nano X için kurulum sürecini anlattık ancak diğer Ledger cüzdanları içinde aynı süreci izleyebilirsiniz.

Açılan panoda, ekranınızın sağ üst köşesinde Set up a new Nano X (yeni bir Nano X kur) yazan seçeneğe tıklayın.

Kurulum sürecini başlatmak için karşınıza Let’s do this seçeneği çıkacak onu seçin. Açılan sekmenin içeriğini okuyun ve Tamam’a tıklayın. Ana sayfadayken USB bağlantısını kullanarak Ledger cüzdanınızı bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. “Yeni bir cihaz olarak kur” seçeneğini bulun ve seçmek için her iki düğmeye aynı anda basın.

Pin code sayfası karşınıza çıktığında 4 ila 8 basamaklı bir pin seçin. Pin belirlemek için hem gri hem de siyah düğmelere aynı anda basmanız gerekir. Tüm pininizi alana kadar işlemi tekrarlayın. Diğer cüzdanlarla benzer şekilde kurtarma ifadenizi güvende tutun. Bu noktada, işleme devam etmek için sağa kaydırın ve her iki düğmeye de basın. İşlem tamamlandığında artık cihazınız hazır.

Açılan pencerede, üç soruluk bir quizi tamamlamanız gerekir. Quizi tamamladığınızda, uygulamada yer alan Check my Nano seçeneğine tıklayın. Uygulamadaki Devam düğmesine tıkladığınızda Ledger cüzdanınızı başarıyla kurmuş olacaksınız.

Adım 3: Ledger’ı MetaMask’e Bağlama

Ledger’ı MetaMask’ta listelenen kripto paraları saklamak veya işlem yapmak için kullanmak istiyorsanız yeni oluşturduğunuz MetaMask cüzdan hesabınızı Ledger cüzdanınıza bağlamanız gerekir.

İlk olarak tarayıcınızdaki uzantılar listesinden MetaMask uzantısına tıklayın. Profil simgesine tıklayın, Donanım Cüzdanını Bağla seçeneğini bulun ve seçin.

Açılan sayfada, MetaMask hesabınızı Ledger cüzdanınızla eşleştirmek için Ledger’a tıklayın. Bu noktada Ledger’ınızın bilgisayarınıza bağlı olduğundan ve Ledger Live uygulamasında olduğunuzdan emin olun.

MetaMask panonuzda, USB cihazınıza bağlanmanızı isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Bir bağlantı oluşturmak için Bağlan düğmesini tıklayın.

Bağlantı tamamlandığında, Ledger cüzdanınızla ilişkili hesapların listesini içeren bir sayfa göreceksiniz. MetaMask üzerinde eşleştirmek istediğiniz bir veya daha fazla hesabı seçin.

Bir sonraki sayfada, yeni açtığınız Ledger hesabı veya hesapları gösteriliyorsa Ledger hesabınızı MetaMask cüzdanınıza başarıyla eşleştirmişsiniz demektir. Hesap görünmüyorsa baştan sona adımları tekrarlayabilirsiniz. Hala sorun yaşamaya devam ederseniz destek için Ledger ile iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Ledger’ınızı referans linkimizi kullanarak satın alarak Üstad Splinter ve Kripto Kirpi ile 45 gün sürecek olan sanal bilgi kampına katılma fırsatını yakalayın!

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

EVMOS Nedir? Neden Önemlidir?