in , , ,

Launchpad Serisi: Raydium Nedir ve IDO’larına Nasıl Katılınır?

AcceleRaytor, Solana Ekosisteminin büyümesine öncülük etmek için Raydium’un bir girişimidir.

Raydium, Serum DEX’i için Solana blockchain üzerine kurulmuş bir Otomatik Piyasa Yapıcısı (AMM) ve likidite sağlayıcısıdır. Raydium, Serum içinde bir AMM olarak ilk hamle avantajına sahiptir ve yeni veya mevcut projeleri ve protokolleri ekosisteme getirmek gibi bir rol oynar.

Protokol, Solana ve Serum’a genişlemek isteyen projeler için bir köprü görevi görür ve bu süreçte Raydium ve RAY tokeni, ortaklarla, kendi platformuyla ve bir bütün olarak ekosistemle daha fazla gelişme sağlamak için bir temel haline gelmiştir.

Diğer AMM’lerden farklı olarak Raydium, merkezi bir limit sipariş defterine zincir üstü likidite sağlar; bu, Raydium LP’lerin Serum’un tüm sipariş akışına ve likiditesine erişmesi anlamına gelir.

Uzun vadede Raydium, Serum’da AMM’ler ve likidite sağlayıcıları arasında bir liderlik konumunu yakalamayı ve korumayı amaçlarken, Solana’nın gücünden yararlanarak Merkeziyetsiz Finans (DeFi) evrimini ilerletmeyi ve alanda lider bir protokol olarak ortaya çıkmayı hedefliyor.

Raydium’un Best Price Swaps özelliği, bir likidite havuzu içinde veya Serum sipariş defteri aracılığıyla takasın kullanıcılar için en iyi fiyatta gerçekleşmesini sağlar. Raydium’da trade etmek dışında, aynı zamanda likidite havuzlarına katılıp veya stake yapıp ek ödüller de kazanabilirsiniz.

Raydium’un AcceleRaytor’u, sermayeyi artırmak ve ilk likiditeyi yönlendirmek için yenilikçi projeler için bir launchpad görevi görerek Solana Ekosisteminin büyümesini yönlendirmek için yola çıktı.

AcceleRaytor

AcceleRaytor, Solana Ekosisteminin büyümesine öncülük etmek için Raydium’un bir girişimidir. Hem proje hem de Raydium topluluklarının dikkatle seçilmiş ve incelenmiş token tekliflerine katılmasını sağlarken, sermayeyi artırmak ve ilk likiditeyi merkeziyetsiz ve birlikte çalışabilir bir şekilde yönlendirmek amacıyla projeler için bir launchpad görevi görür.

AcceleRaytor lansmanları, kullanıcıların proje tokenlerinin tahsisini almak için fonlara katkıda bulunabilecekleri ‘havuzlardan’ oluşur. Her proje ve havuzun farklı katılım gereksinimleri ve yapısı olması muhtemeldir, bu nedenle lansmandan önce güncel kalmak önemlidir.

AcceleRaytor’da gerçekleşecek olan IDO’ları Raydium’un sosyal medya hesaplarından öğrenebilirsiniz:

AcceleRaytor’daki IDO’lara katılmak için;

  1. Raydium’da AcceleRaytor sayfasını ziyaret edin. Burada havuzları ve durumlarını görüntüleyebilirsiniz.

AcceleRaytor

2. Ek ayrıntıları görüntülemek için bir havuza tıklayabilirsiniz. Katılabilmenizi sağlamak için                     havuza katılma gerekliliklerini not ettiğinizden emin olun.

AcceleRaytor

3. Havuz açıldığında, katılmak için öncelikle gereksinimleri karşıladığınızdan emin olun, tüm ayrıntılar için resmi Raydium sosyal medya kanalı duyurularını kontrol edin.

Bir lottery modeli AcceleRaytor lansmanı için, havuz açıldığında kullanıcı arayüzünde sahip olduğunuz ‘Uygun Biletlerin’ sayısını göreceksiniz. Ardından USDC yatırmak istediğiniz bilet sayısını girebilir ve çekilişe katılabilirsiniz. Maksimum bilet sayınızdan daha azını girmeyi seçebilirsiniz, ancak USDC yatırmadığınız biletler piyangoda sayılmaz.

Not: Biletler için USDC’yi yalnızca BİR KEZ yatırabilirsiniz, daha sonra ek bilet ekleyemezsiniz. Para yatırdıktan sonra, havuz kapandıktan kısa bir süre sonra kazanmayan biletler için USDC talep edebileceksiniz, ancak kazanan token tahsislerini talep etmek için kullanıcı arayüzünde belirtilen zamana kadar beklemeniz gerekecek.

AcceleRaytor

4. Kazanan herhangi bir lottery bileti için tokenlerinizi talep etmek için belirtilen zamanda havuza dönün. Ardından Claim’e (Talep Et) tıklayın ve tokenler cüzdanınıza aktarılacaktır.

Bu kadar! Artık Raydium’da bir AcceleRaytor lansmanına katıldınız!

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Teknoloji Sanat Dünyasını Nasıl Etkiliyor

Altın Fiyatlarını Ne Hareketlendirir?