in ,

Launchpad Nedir? Nasıl Çalışır?

Kripto Launchpad, yeni kripto varlıkların veya blockchain projelerinin piyasaya sürüldüğü merkeziyetsiz borsa tabanlı (DEX) platformlardır. 

Yatırımcılarına, kripto projeleri halka açık olarak listelenmeden önce erken aşamada yatırım fırsatı sağlayan bu platformlar, diğer fonlama platformlarından farklıdır. 

funding

Yatırımcılar bunu, tokenleri düşük fiyatlardan satın alıp daha sonra karlı bir şekilde satarak gelecekteki fiyat artışından kar elde etmek için büyük bir fırsat olarak görüyorlar.  

Güvenilir Launchpad platformları, artan popülerliklerinin yanı sıra kullanıcılar ve yatırımcılar arasında durum tespiti gerçekleştiriyor. Yeni projeler, hem kurucuları hem de yatırımcıları korumaya yardımcı olan, yeni kullanıcılar üzerinde Müşterinizi Tanıyın (KYC) doğrulaması yaparak sıkı bir tarama sürecinden geçiriyor. 

Launchpad Nasıl Çalışır? 

Launchpad’ler, kripto varlık proje kurucularının potansiyel yatırımcılardan para toplamasına yardımcı olur. Bununla birlikte yatırımcıları da yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarma şansı verir. 

funding round

Şeffaflık ve güvenlik, yatırımcıları çeken iki temel özelliktir. Yeni hesap oluşturan kullanıcılar, kimliklerini doğrulamak için genellikle KYC sürecine tabi tutulur. Bu prosedür, kötü niyetli bir kullanıcının birkaç takma ad kullanarak işlem yapmasının önüne geçer ve manipülasyonu engeller. Bununla birlikte, önde gelen launchpad’lerde var olan inceleme süreci, yatırımcıları potansiyel kripto dolandırıcılıkları ve spam projelere karşı korumaya da yardımcı olur. 

Kripto launchpad’leri kripto dünyasında hem yeni projelere hem de yatırımcılara fayda sağlayan kitlesel fonlama modellerinden biri haline gelmiştir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto Para Birimleri Nasıl Değer Kazanır?

SocialFi Nedir?