in

Lark Davis Neden 2021’in 4. Çeyreğinin En Çok “Kripto Milyonerini” Üreteceğine İnanıyor?

Bitcoin destekçileri tarafından yayınlanan yükseliş oranları, kriptopara piyasasında yeni olan kullanıcılara yabancı gelebilir. Ancak; eski piyasa oyuncuları, Bitcoin’in tarihi fiyat modellerinin farkında oldukları için Eylül ayının sadece bir düşüş blöfü olduğundan neredeyse emindir.

Boğa Koşusu Hiçbir Yere Yakın Değil

Lark Davis bir Bitcoin yatırımcısı olarak en popüler Bitcoin savunucularından bazılarının düşüncelerini tamamen yansıtan bir başlık altında 4. çeyreğin kripto piyasası için neden en iyi olacağını açıklıyor. Son zamanlarda piyasalarda yaşanan kan gölüne rağmen Lark Davis, düşüncelerine geçmişte pek çok savunucunun dolaylı olarak ifade ettiği cesur bir ifadeyle başlıyor:

“2021 yılının 4. çeyreği birçok kriptopara milyoneri meydana getirecek, kripto piyasası için hala bir patlama yaşamadık. Korku bu hafta yüksek olsa da bu yılın sonu için yükselişe devam ediyorum.”

kriptopara

Tarihsel piyasa modellerine göre bu görüşün nedeni; 2017 ve 2013 yılları arasında pazarın dört yıl üst üste önemli değer kaybetmesidir. 2013 ve 2014 yılları da bu kategoriye girerken; 2015 ve 2016 yılları istisna olarak kabul ediliyor.

Büyük Bir Düzeltmeye İşaret Eden Diğer Faktörler Çalışmaya Devam Ediyor

Çin’den gelen son kriz, bu yıla ait olmasına ve piyasada gerginliğe yol açmasına rağmen; uzmanlar 2013 yılında olduğu gibi piyasanın hala oldukça normal bir Bitcoin döngüsünde olduğunu söylüyor. Bu konuyla ilgili uzmanlar şunu ifade ediyor:

“Uzatma döngüsü teorisine inanıyorsak BTC’nin Nisan’da zirveye ulaşması pek olası değil. Ancak; daha büyük olasılıkla BTC, 2021’in sonu, 2022’nin başı gibi zirvede olacak.”

Tüm bunlara ek olarak Temmuz ayındaki satışların ardından Eylül ayında iki boğa koşusu kaydedildi. Bunu parabolik bir yıllık kapanış izledi. Bu tarihi model, mevcut piyasa koşullarına benzerlik gösteriyor. Yatırımcı ise bu modelin geçmişi tam olarak taklit etmese de geçmişle benzerlik gösterdiğini kesin olarak kabul ediyor.

Temel Analiz

Yukarıda bahsedilenlere ek olarak chain üstündeki veriler Bitcoin için hala çok yüksek. Bitcoin arzındaki zirvenin 2020’de gerçekleştiği söyleniyor. Bu durum, kıtlığın fiyat artışını tetiklemeye hazır olması sayesinde önümüzdeki ayları Bitcoin için umut verici hale getiriyor.

Lark Davis, son bir notta yatırımcının 2020’lerin kriptopara piyasası için iki cent’ini tutarak en güvenli çıkış planına da sahip olduğunun sinyalini veriyor:

“Son olarak şunu söylemek istiyorum: Haklı veya haksız olsam da kriptoparaların 2020’lerin en büyük servet yaratıcısı olacağına dair sağlam ve basit inancımı koruyorum. Not: Bir çıkış planınız olduğundan emin olun. Tüm kazançlarınızı piyasaya geri vermeyin.”

Kriptoparalar ve blockhain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Star Atlas Projesi Topluluk Başkanı Santi ile AMA Etkinliği

Snoop Dogg, Sandbox ile Ortaklık Kurdu