in

Kylin Network: Veri Ekonomisine Güç Katan Zincirler Arası Bir Platform

Kylin Network, Polkadot/Substrate Framework’ü (parachain ve parathreadler gibi) açık ağlarda gücünü kullanarak anlık, güvenilir ve geçerli zincir içi/dışı piyasa verileri ve sosyal veri kaynakları sunar.

Kylin Veri Analitiği: Veri depoları için tasarlanmış analitik araçların birleşimi ile üçüncü taraf uygulamalar ve harici analiz araçları için bir sorgu motoru ve API sağlar.

Kylin Data Oracle: Polkadot/Substrate tarafından desteklenen gelişmiş merkezi olmayan veri besleme protokolü, zincir dışı çalışanlar için tamamlayıcılık ve sinerji sağlayan çoklu, gerçek zamanlı veri kaynakları sunar.

Kylin Veri Pazarı: Veri alışverişi ve fiyatlandırma platformu. Polkadot üzerine kurulan Dapp’ler, hem zincir dışı hem de zincir içi verileri yalnızca çok cüzi bir ücret ödeyerek kolayca ve verimli bir şekilde toplayabilir.

Bu beş varlık, Kylin’in mimarisinin ana bileşenlerini temsil eder.

Veri Tüketicisi: Veri tüketicileri akıllı sözleşmeleri, API’leri, blok zincirlerini, protokolleri, uygulamaları veya Kylin’i çağıran ve ücreti yerel token ile ödeyen herhangi bir veri havuzunu temsil edebilir.

Veri Deposu: Veri deposu, merkezi olmayan bir zincir içi entegre veri havuzudur. Veri deposu, sorgu kuyruğunu ve geçmişte doğrulanmış verileri/değeri depolar

Oracle Node (Madenci): Oracle Node, ayrı zincir dışı veri kaynaklarından sosyal veriler ve pazar verileri gibi tüm veri taleplerini ele alır ve Kylin parachain işlemlerini imzalar.

Tahkim Node (Arbitrator): Tahkim Node, Oracle Node’un sağladığı veri bütünlüğünü ve geçerliliğini doğrulayarak harici verilerin güvenliğini ve doğruluğunu garanti eder.

Blok Zinciri Node (Doğrulayıcı): Kylin Oracle’ın alt katmanı, esas olarak Substrate tarafından kurulan özel bir blok zinciri ağı üzerine inşa edilmiştir. Oracle Node’un kazılan değeri ve hesaplama kanıtını yayınlamasına izin verir.

Kylin network

Kylin Token $KYL

Yönetim kararları ve diğer yardımcı programların rolünü oynayacak olan Kylin Network yerel tokeni. Merkezi olmayan veri ağını güvence altına almak ve güçlendirmek için KYL gereklidir.

Dolaşımdaki Arz: 99,139,517

Maximum Arz: 1,000,000,000

Listelendiği Borsalar: Uniswap, Gateio, CoinBene

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Deniz Akkelle tarafından yazıldı.

ICO, Whitepaper

Whitepaper Nasıl Okunur Ve Nasıl Analiz Edilir?-2

İnşaat Sektörü Ve Blockchain: Değişim Başlıyor