in ,

Kusama, NFT Ekosistemini Büyütüyor Ve İlk Kripto Sanatı Sergisini Destekleyecek

Kusama Network; NFT projelerinde büyük bir patlama yaşanırken, NFT topluluğunu genişletiyor. Kullanıcıların yerel NFT’lere erişimini sağlayacak topluluk tarafından finanse edilen çeşitli girişimlerle desteklenen Kusama, bu sektörde liderlik yapmaya hazırlanıyor.

Kusama Network hazinesi tarafından desteklenen bu projelerden biri, eğitim ortağı olarak Christie’nin müzayede evi tarafından desteklenen bir girişim olan Virtual Niche (Sanal Niş). Sanat topluluğu ile kripto topluluğu arasında bir diyaloğu hayata geçirmek için bir yöntem olarak blockchain teknolojisini tanıtmak için küresel bir kripto sanat sergisi başlatmayı hedefliyor. Çin merkezli sergi yarın başlayarak ve toplamda iki hafta sürecek. Sergi için UCCA Lab, UCCA Center of Contemporary Art platformu ve Shanghai JinArt Center işbirliği yaptılar. Etkinliğin katılımcıları arasında tanınmış dijital sanatçı Mike “Beeple” Winkelmann ve Robert Alice de yer alacak. Beeple, bir NFT’yi 69 milyon dolara başarıyla sattığında medyanın ilgi odağı olmuştu. Virtual Niche (Sanal Niş), Global Digital Artwork Competition’da seçilen en iyi 6 eseri sergileyecek. CNF ile paylaşılan bir basın bildirgesinde şu ifadelere yer verilmektedir:

“Christie’nin Asya Eğitim Direktörü Sara Mao, Web3 Vakfı’ndan Qinwen Wang ile birlikte “Dijital Çağda Sanata Değer Verme” konulu bir oturumla yeni koleksiyonerleri eğitecek ve Kusama Ağı üzerine kurulmuş bir dijital sanat girişimi olan Chiba Gallery tanıtılacak. Kusama NFT atölyeleri de Çin’deki dijital sanatçılar için her hafta sonu düzenlenecek.”

Kusama, NFT’lere İlgi Duyan Kişiler İçin Seçenekleri Genişletiyor

Kusama Network’de ortaya çıkan diğer NFT projeleri Moonbeam, Unique Network ve Parity, KodaDot, ArtProject.io ve Everdreamsoft ekipleri tarafından geliştirilen diğer projelerdir. Polkadot ekosisteminde NFT’nin oluşturulmasını sağlamak amacıyla, bu projelerin arkasındaki ekipler bunları yakın gelecekte devreye almak için uğraş veriyor. Çoğu sanatçılara ve yaratıcılara odaklanır ve onlara NFT galerilerini keşfetmeleri ve oluşturmaları için araçlar sağlar. Böylece, yeni ekosistem katılımcıları için kullanıcı dostu bir deneyim sunacak.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin Daha Düşük Seviyelerde Düzeltme Yapmaya Devam Edecek mi?

26 Mart 2021 Tarihli Dogecoin Fiyat Analizi