içinde , ,

Kusama (KSM), Livepeer (LPT) ve Stratis (STRAX) Teknik Analizi | 27 Kasım 2021

kriptopara Binance Coin

Kusama (KSM)

Çok uzun zamandır beklenen çıkışını Mayıs ayında gerçekleştiren KSM $622 seviyesine kadar ciddi yükseliş göstermişti. Bu seviyeden sonra piyasa toplu düşüşüyle beraber $139 seviyesine kadar geriledi. 22 Temmuzda piyasanın geri dönüşü ve BTC’nin yeni zirve yolculuğunda ekosistemini güçlendiren ve eskisi gibi güçlü bir yükseliş hareketine başlayan KSM de 7 Kasım’da $520 seviyelerini tekrar test ettik.

Kusama (KSM)
Kusama (KSM) Teknik Analizi | 27 Kasım 2021

7 Kasım sonrası tüm piyasada başlayan düzeltme hareketinden nasibini alan KSM 26 Kasım Cuma günü 300 seviyesine kadar geriledi. Bu seviye 22 Temmuz’dan beri başlayan yükseliş dalgasındaki Fib618 düzeltme seviyesine oldukça yakın bir noktada. Piyasadaki genel toparlanma hali de düşünülürse KSM için bu seviyeden sonra artık yeni bir yükseliş dalgası gelmesi oldukça mümkün görünüyor. KSM için takip edilmesi gereken en önemli direnç noktaları $340, $382 ve $488 seviyeleri olacaktır. Bu seviyelerin aşılması bize yeni bir ATH denemesi ihtimalini doğurur. En önemli destek noktaları olarak ise $300 ve $246 seviyeleri öne çıkmakta.

Livepeer (LPT)

Grayscale yatırım ürünleri arasında önemli bir noktaya gelen LPT 28 Ekimde $20 seviyelerinde  bulunurken 5x’lik bir performans göstererek $101 ile yeni bir ATH seviyesi belirledi. Oldukça sağlam bir teknoloji ve yatırımcı kitlesine sahip olan LPT bu hızlı düşüşün ardından oldukça da sert bir düzeltme hareketi gerçekleştirdi.

Livepeer (LPT)
Livepeer (LPT) Teknik Analizi | 27 Kasım 2021

Uzun süreli yatırım arayanlar için mutlaka araştırılması gereken bir teknoloji olarak öne çıkan LPT’de yükseliş dalgasının FIB618 seviyesine gelen $45 test edildi ve buradan tekrar bir yükseliş hareketi başladı. Bu yazının yazıldığı sürede $60 seviyesinde olan LPT’de en önemli direnç noktaları $70 ve $82 olarak öne çıkıyor. Bu seviyelerin aşılması durumunda son ATH seviyesi geçilerek $120 – $130 denenecektir. $45 kısa vadede en önemli destek ve alıcı bölgesidir.

Stratis (STRAX)

Yıl sonuna kadar 2 adet önemli teknolojik güncellemesi olan Strax’ta özellikle ETH ile kurulacak köprü sonrası ciddi bir yükseliş beklemekteyim.

Stratis (STRAX)
Stratis (STRAX) Teknik Analizi | 27 Kasım 2021

Mumları incelediğimde balina hareketlerinin de yoğunlaştığı Strax’ta $2,4 seviyesi akümülasyonun bölgesinin bitişi ve ciddi yükseliş dalgasının başlayacağı seviye olarak öne çıkmakta. Kısa vadede BTC tarafında ciddi bir çöküş gelmezse hızlıca öncelikle $2,4 daha sonra da $2,8 ve $3,2 seviyelerine bir yükseliş görmemiz mümkün. $1,91 altında stop olmak gerekir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

TrustFi

Gelecek IDO’lar için TrustFi Yeni Tier Sistemi: Sadakat Puanı

Kriptopara

Bitcoin ve Ethereum’da Yüksek Volatilite Beklentisi