in , , ,

Kusama Bir Sonraki Açık Artırmalara Hazırlanıyor

Kusama ve Polkadot ortaklığı, blokzincir teknolojisini benimseme çabaları göz önüne alındığı zaman en başarılı blokzincir ortaklıklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk Parachain müzayedelerinin başarısının ardından Polkadot, Kusama’daki Parachain müzayedesinin bir sonraki aşamasına başlayacak.

Herkese açık olan müzayede, gelişmekte olan blokzincir firmalarının sektörde daha güçlü bir dayanak ve işletim altyapısı elde etmeleri için iyi bir fırsat. İlk 5 Parachain yuvası için yapılan müzayedeler çoktan sonuçlandı ve platformlar burada hizmet vermeye başladı.

Son Parachain Müzayedesi Ne Kadar Başarılıydı?

Katkılardaki rakamlara ve toplam KSM Token sayısına bakıldığında, son Parachain müzayedeleri bundan daha iyi olamazdı. Açık artırmaları kazanan platformlar, toplam 1,113,189.6711 KSM Token’ı aldı. Kusama ağındaki ilk 5 Parachain müzayedesini kazanan projeler sırasıyla Karura, Moonriver, Shiden, Khala, ve Bifrost oldu.

Kusama

Kusama Parachain’i Benzersiz Yapan Nedir?

Kusama Parachain’leri, birkaç nedenden dolayı benzersizdir. Bunlardan biri, merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarını desteklemesidir. Aynı zamanda bu Parachain’ler Ethereum geliştiricilerinin sözleşmelerinin Polkadot’a taşınmasına yardımcı olan akıllı sözleşmeleri desteklemesi (EVM) bakımından da benzersizdir. Bu yüzden Polkadot’u çok çeşitli popüler dApp’ler (merkeziyetsiz finans uygulamaları) ve çok sayıda geliştirici için tercih edilen bir ağa dönüştürebilir.

Kusama 6 – 10 Parachain Müzayede Takvimi

Bir önceki Parachain müzayedeleri, ilk beş Parachain yuvası için yapılmıştı. Şimdi ise bir sonraki parti, yani 6-10 numaralı Parachain’lerin açık artırmaları başlayacak. Her müzayede bir hafta sürecek ve beş müzayedenin tamamı beş hafta sürecek.

Ancak, her açık artırma iki aşamadan oluşmaktadır. İki günlük ilk teklif verme dönemi ve beş günlük son teklif dönemi. Müzayedelerin ardından Kusama, kazananları kontrol edecek ve bir sonraki duyuruyu yapacak.

Kusama, ilk müzayededen yaklaşık on gün önce, Kusama topluluğu üyelerine KSM’lerini hazırlamaları için yeterli zaman tanımıştı. Bakalım bu sefer hangi platformlar bu fırsat için yarışacak ve kazananlar kimler olacak merakla bekliyoruz.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Tuğhan Tokuş tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi "Ekonomi" mezunu ve Sacred Heart Üniversitesi "MBA" mezunuyum. Blokzincir teknolojisi ve merkeziyetsiz finans sevdalısıyım. Bir devrime şahitlik ediyoruz. Her devrimde öncüler ödüllendirilir veya idam edilir. Şüphesiz ki bu devrim çoktan başarılı olacağını kanıtladı...

Proton

Proton Kucoin’de Listeleniyor: $XPR Nedir?

Tribe

Tribe Kucoin’de Listeleniyor: $TRIBE Nedir?