Bitcoin (BTC)Ethereum (ETH)Kriptopara

Kurumsal Yatırımcılar 2021 Yılında Bitcoin’den Ethereum’a Geçiş Yapabilir

Kripto para sektöründe en çok konuşulan dijital varlıklardan birisi olan Ethereum (ETH), yatırımcılarının yüzünü güldürecek bir performans sergiledi. Ethereum fiyatı, son 24 saatte yüzde 15’e yakın bir oranda yükseliş ivmesi yakalarken bugün itibariyle 726 dolardan işlem görüyor.

Kripto para camiasının bildiği üzere, Bitcoin 2020 yılına damgasını vurdu. Bitcoin fiyatı 9 ayda 10 kat artış göstererek tüm dikkatleri üzerine topladı. Önemli yatırım şirketlerinden birisi olan Wells Fargo, Bitcoin’i en iyi yatırım aracı olarak nitelendirdi. Bununla birlikte bazı kripto para uzmanları, 2021 yılına Ethereum’un damga vuracağını düşünüyor. Uzmanlar, kurumsal yatırımcıların lider kripto para birimi olan Bitcoin’in yanı sıra, ETH de satın almaya başlayacağını öngörmekle birlikte 2021 yılında kripto para piyasasındaki bazı dengelerin el değiştireceğini düşünüyor.

Yatırımcılar BTC’den ETH’ye mi Geçecek?

Önde gelen kripto para araştırma şirketi Messari’de analist olarak çalışan Ryan Watkins’in attığı tweet’e göre, kurumsal şirketler 2021 yılında Ethereum’a yatırım yapmaya başlayabilir.

Chicago Mercantile Exchange (CME) Ethereum için vadeli işlemleri başlatması, Watkins’in tahminini doğruluyor. Watkins’e göre piyasada Ethereum’a ilgi olmasaydı, CME böyle bir adımı atmazdı. ETH için artan yatırımcı ilgisi, Ethereum 2.0’ın piyasa sürülmesiyle birlikte daha çok arttı. Celcius şirketinin Ethereum 2.0’ın önünü açmak için gereken son 25.000 coin’i tamamladığı akıllardan çıkmayan başka bir gerçek.

Bitcoin Fiyatı, Kurumsal Yatırımcıların İlgisi Nedeniyle mi Yükseldi?

Watkins’in tahminlerinin gerçekleşmesi durumunda, 2021 yılında ETH fiyatı yatırımcıları mutlu edecek keskin bir yüksel gerçekleştirebilir. Bitcoin için de benzer bir durumu bugün kendi gözlerimizle şahit oluyoruz.

Bitcoin

PricewaterhouseCoopers analistleri, BTC’de yaşanan mevcut rallinin öncelikle kurumsal yatırımcıların BTC’ye yüklü miktarda yatırım yapması ve bu yatırımlarla birlikte kurumsal yatırımcıların gelişi için önceden inşa edilmiş altyapının halihazırdaki mevcudiyetinden kaynaklandığını düşünüyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu