içinde

KuCoin Hakkındaki İflas Söylentileri KCS Token’ı Etkiledi

KuCoin borsasının hizmet (utility) token’ı KCS’nin fiyatı, popüler kripto para borsası KuCoin hakkında sosyal medyada dolaşan iflas söylentileri nedeniyle son birkaç gündür düşüş trendinde.

Bu yazı hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine gör, KSC fiyatı son bir haftadır %20’nin üzerinde düşerken anlık fiyatı 8,42$’dan işlem görüyor.

Çeşitli kaynaklara göre KuCoin, Terra ekosisteminin coin’leri olan LUNA ve UST kripto para birimlerinin yanı sıra iflas ettiği haberleriyle gündemde olan kripto hedge şirketi Three Arrows Capital ile bağlantılı olduğu ifade edildi.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, şirketin iflası ile ilgili spekülasyonlara Three Arrows, LUNA veya Babel Finance ile ilişkili olmadıklarını açıklayarak yanıt verdi.

Kucoin CEO’su Johnny Lyu:

“Herhangi bir “coin çöküşünden” “büyük zararımız” yok, para çekme işlemlerini durdurma planımız yok, KuCoin’deki her şey iyi çalışıyor” diyerek şirketin yanlış söylentiler yayanlara karşı yasal işlem yapma hakkını saklı tuttuğunu da sözlerine ekledi.

Ancak Lyu her ne kadar güven verici açıklamalarda bulunsa da piyasa uzmanlarına göre, sosyal medyada yayılan FUD’lar (korku, belirsizlik ve şüphe) KCS üzerinde etkili oldu.

KCS bu ay %14’lük bir değer kaybı yaşadı. Yatırımcılar, küresel makroekonomik koşullardaki değişikliklerden ve birkaç büyük müşterinin iflasından, bazı kripto borsalarının neden oldukları işten çıkarma dalgasından ve operasyonel arızaların ardından diğer büyük kripto borsalarının bilançolarındaki zayıflıklardan korkmuş olabilirler.

Geçen hafta, KCS, değerinin yaklaşık dörtte birini kaybetti ve bu düşüşün yarısından fazlası yalnızca geçtiğimiz cumartesi günü yaşandı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Meta: Novi Yakında Sona Eriyor

Bitcoin Madencilerinin Geliri Ethereum’u Aştı!