in , , ,

Kriptopara Piyasasında Son Durumlar | BTC, ETH ve SOL Teknik Analizi

kriptopara

Ekim ayına hızlı bir giriş yapan Bitcoin, 50,000 USD üzerinde fiyatlanarak pozitif havayı devam ettiriyor. Bitcoin dominance ile birlikte hareket etmesinden dolayı henüz altcoinlerin çoğunda beklenen yükseliş gerçekleşmemiş olsa da Ethereum başta olmak üzere çoğu altcoin direnç seviyelerini kırma çalışması içerisinde görünüyor.

Bitcoin (BTC)

48,800 USD direncini hacimli bir şekilde kırarak yükseliş sinyallerini ay başında veren Bitcoin gün içerisinde 50,350 USD seviyesini test ederek yükselişini sürdürdü. 51,100 USD seviyelerindeki dirence doğru hareket ederken hacimsel olarak da bir yükseliş olduğu görünüyor.

50,100 USD direncinin kırılımı halinde 64,000 USD zirvesinden gelen düşen trend direncinin de kırılacak olması bu direncin önemini arttırıyor. Kırılım sonrası karşılaşılacak ilk direnç seviyesi 52,900 USD olarak görünüyor. 51,100 USD direncinden reddedilmesi halinde 48.800 desteğine kadar geri çekilmeler izlenebilir.

Ethereum (ETH)

Pozitif piyasa koşullarına ayak uyduran Ethereum, 3,320 USD direncinin kırılımı sonrası yatay bir seyir izliyor. Yukarı yönlü hareketin devamı halinde 3,550 USD direncine kadar yükseliş hareketi izleyebiliriz.

3,550 USD direncinin kırılımı ise 3,790 USD seviyelerine kadar taşınabilir. 3,320 USD desteğinin altında gerçekleşecek kapanışlar 3,170 USD ara desteğine kadar devam edebilir.

Solana (SOL)

Eylül ayını düşüş trendi içerisinde geçiren Solana, 152 USD direncinin de kırılması ile 167-178 USD bölgesinde bulunan majör direnç kanalına kadar yükseliş gerçekleştirdi.

Kanal üst bandından geri çekilmeler yaşarken bu yazının hazırlandığı saatlerde 168 USD seviyelerinden fiyatlanarak tekrardan kırılım için yukarı yönlü bir hareket gerçekleştirecek görüntüsü sergiliyor. 178 USD bandının kırılımı halinde 194 USD seviyelerindeki dirence kadar yükseliş hareketi devam edebilir. 178 USD bandının kırılımında ikinci defa başarısız olması halinde ise 152 USD seviyelerindeki desteğe geri dönüş yaşanabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Adana Demirspor Fan Token Satışa Çıkıyor: $DEMIR Token Nasıl Satın Alınır?

Yakında Piyasaya Sürülecek Olan 5 Kriptopara Projesi