AltcoinKriptopara

Kriptopara Piyasasına Yine Çin Darbesi: Bitcoin Ve Altcoinler Çakıldı!

Çin'in Başbakan Yardımcısı Liu He ve Devlet Konseyi'nden yapılan açıklamada yetkililer, finansal sistemi korumak için daha sıkı düzenlemelere ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Çinli yetkililerin Bitcoin madenciliğini durdurmaya yönelik yoğun çağrısının ardından bugün Bitcoin fiyatı tekrar düşüşe geçti. Bu gelen kararla birlikte sektöre tekrar panik havası hakim oldu ve panik satışları ivme hızlandı.

Çin Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FSDC), 51. toplantısında Bitcoin konusundaki katı duruşunu sürdürmeye karar verdi. Bitcoin madenciliği ve ticareti konusunda önlem alınması gerektiğini ifade etti. Çin mali düzenleme kurumu ayrıca kredi risklerini azaltmaya, orta ölçekli mali kurumlarda reform yapmaya ve yasadışı mali faaliyetleri ciddi şekilde cezalandırmaya odaklanacak.

Bitcoin

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ve Devlet Konseyi’nden yapılan açıklamada yetkililer, finansal sistemi korumak için daha sıkı düzenlemelere ihtiyaç olduğunu ifade etti. Bugün geç saatlerde Çin saatinde yayınlanan açıklamada, “Bitcoin madenciliği ve ticaret davranışını azaltmanın ve bireysel risklerin sosyal alana aktarılmasını kararlı bir şekilde önlemenin” gerekli olduğu belirtildi. Çin’in sert duruşu, ABD yetkililerinin Bitcoin işlemlerine karşı “vergi kaçakçılığı da dahil olmak üzere geniş çapta yasadışı faaliyetlerde bulunmak” için sert bir tavır takınacağını belirtmesinden sadece bir gün sonra geldi. ABD Hazine Bakanlığı, değeri 10.000 doları aşan kriptopara işlemlerinin vergi dairesine bildirilmesini istedi.

Bitcoin Başta Olmak Üzere Tüm Altcoinler Çakıldı

BTC, yine Çin’den gelen haber akışıyla sert düşüş kaydetti. Açıklamanın ardından Bitcoin tarafında günlük düşüş yüzde 6’yı geçti. Son 24 saat içerisinde yüzde 19 değer kaybeden lider kriptopara birimi Bitcoin, gün içinde 42 bin doların üzerini gördü ancak yine 36 bin dolar seviyesine kadar gerileme kaydetti.

Bitcoin

Ethereum gibi diğer major kriptopara birimleri de benzer şekilde ani düşüşten etkilendi. Bu önemli haberin ne gibi yansımaları olacağı henüz bilinmezken, madenciliğin ülke genelinde yasaklanabileceği konuşuluyor. Hafta boyudur devam eden Bitcoin hakkındaki yeni düzenlemelerle ilgili endişeler sektöre iyice korku havasını yaydı, BTC son 1 haftada değerinin yaklaşık yüzde 25’ini kaybetti.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu