içinde

Kriptopara Piyasası Küçük Yükselişlerle Güne Başladı

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün yeşilin hakim olduğu bir kriptopara piyasasına açılış yaptık. Volatilitenin nispeten düşük olduğu bugünde küçük yükselişlerin daha çok olduğu bir sabaha uyandık. Bitcoin 32,413 USD ile yaklaşık %0.60’lık bir yükseliş kaydetti. Haftalık periyotta ise yaklaşık %0.60lık düşüş ile negatif görünümüne devam ediyor. Yukarı yönde direnç seviyesi 35,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 30,000 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) haftalık görünümde negatif seyrine devam ediyor. Haftalık görünümde %10.46 ile ciddi bir düşüş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %1.67 oranında düşüş yaşadı. Yazının yazıldığı vakitlerde 1,960 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü hareket devam ettiği takdirde ise 1,890 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise 2,190 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü %2.4 yükselişle 1.38 Trilyon dolara yükselirken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 607 milyar dolar piyasa değeri ile ve %45.7 hakimiyet oranı ile yükseliş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 228 milyar dolar piyasa değeri ve %17.2 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %0.22 ile pozitife döndü. Günlükte %5.75 yükselişle 316 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 340 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 290 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %9.04 ile ciddi bir düşüş yaşadı. Günlükte ise %0.36 yükselişle 1.24 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.10 USD, yukarı yönde 1.37 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Ripple

Öte yandan Dogecoin (DOGE) kırmızı görünümüne devam ediyor. Haftalıkta %9.34 ile ciddi bir düşüş ve günlükte %0.97 gerileme ile 0.19 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.16 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.21 USD olarak görünüyor.

Ripple (XRP) ise kırmızı bir görünüme sahip. Haftalıkta %2 oranında düşüş ve günlükte %1.10 oranında yükseliş ile 0.609 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.669 USD, aşağı yönde ise 0.58 USD olarak görünüyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Mahfi Eğilmez: Veriler Kötüyse Piyasa Nasıl Böyle Canlı Olabiliyor?

Mask

Coinbase Pro $MASK ve $RLY’yi Listeliyor: MASK ve RLY Nedir?