içinde

Kriptopara Piyasası Kayıplarını Kurtarmaya Çalışıyor

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün nispeten kırmızının hakim olduğu bir kriptopara piyasasına açılış yaptık. Volatilitenin nispeten düşük olduğu bugünde küçük zaman zaman yükseliş daha çok düşüşlerin olduğu bir sabaha uyandık. Bitcoin 31,686 USD ile yaklaşık %2.29’luk bir düşüş kaydetti. Haftalık periyotta ise yaklaşık %3.01’lik düşüş ile negatif görünümüne devam ediyor. Yukarı yönde direnç seviyesi 35,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 30,000 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) haftalık görünümde negatif seyrine devam ediyor. Haftalık görünümde %9.11 ile ciddi bir düşüş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %2.88 oranında düşüş yaşadı. Yazının yazıldığı vakitlerde 1,902 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü hareket devam ettiği takdirde ise 1,890 USD’yi ilk destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise 2,190 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

Ethereum

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü %2.0 düşüşle 1.35 Trilyon dolara gerilerken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 593 milyar dolar piyasa değeri ile ve %45.8 hakimiyet oranı ile düşüş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 221 milyar dolar piyasa değeri ve %17.1 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %0.22 ile pozitife döndü. Günlükte %0.13 yükselişle 310 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 340 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 290 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %8.51 düşüşle ile negatife dönüş yaptı. Günlükte ise %2.49 düşüşle 1.21 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.10 USD, yukarı yönde 1.37 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Bitcoin Cardano Ethereum

Öte yandan Dogecoin (DOGE) kırmızı görünümüne devam ediyor. Haftalıkta %14.82 ile ciddi bir düşüş ve günlükte %5.05 gerileme ile 0.18 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.16 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.21 USD olarak görünüyor.

Ripple (XRP) ise kırmızı bir görünüme sahip. Haftalıkta %2 oranında düşüş ve günlükte %1.39 oranında gerileme ile 0.599 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.669 USD, aşağı yönde ise 0.58 USD olarak görünüyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin

1.4 Milyar Dolarlık Grayscale GBTC Kilitlerinin Açılması Bitcoin’e Sert Darbe Vurabilir

AXİE infinity

Axie Infinity ($AXS) Kucoin’de Listeleniyor: $AXS Nedir?