in ,

Kriptopara Piyasalarındaki Son Durum: Bitcoin Ne Durumda ?

Lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer kripto paralar dünden itibaren zor zamandan geçiyor. Genel anlamda yoğun satışların hakim olduğu piyasada panik havası esiyor.

Piyasalardaki bu sancılı durumun birincil sorumlusu ABD Başkanı Joe Biden. Biden, ABD’deki kripto para regülasyonlarını sıklaştırmayı hedefleyen açıklamalarıyla gündeme düştü. Sermaye kazancı vergilerini arttırmak için kongreye bir teklif sunabileceği öngörülüyor.

Pozitif senaryo için Mart ayının ortalarında kırdığı düşen trendin retest’ini söyleyebiliriz, ancak Bitcoin için bunun dışında 50.750 ara direnci ve 56.200 direnci kırılımı beklemek gerekiyor. 48.000-46.600 destek bölgesi 21 Nisan’dan başlayan düşüş trendine bir mola verdirmiş görünse bile piyasada oluşan FUD ve ABD kaynaklı olumsuz haberlerin sonucu bu düşüşün devamı gelecek mi sorularını oluşturuyor.

Bitcoin

Aralık ayından itibaren gelen yükselen trend desteğinin kırılması Ekim ayından gelen yine yükselen trend desteğinin test edilip yeni bir ATH süreci başlatma olasılığını da önümüze seriyor. Bu bölgede desteğin 33.600-37.000 bölgesinde olduğu görünüyor. Yazımızın başında belirttiğimiz 56.200 direncinin kırılması halinde ise hedefler sırası ile 64.900 ve 69.600 görünüyor.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin

Bitcoin vs Altın Tartışması: Michael Saylor & Frank Giustra

24 Nisan 2021: Solana, Basic Attention Token Ve Chiliz Fiyat Analizi