Kriptopara Birimleri Toparlanıyor: Şimdi Yatırım Zamanı mı?

Kriptopara, Bitcoin

Kriptopara birimleri bu yılın başlarında yatırımcılara dudak uçuklatan kazançlar sağladı, ancak son birkaç aydır bu pozitif havayı kara bulutlar sardı. Şu an kriptopara birimleri toparlanmaya başladı ve analistlere göre boğa sinyalleri gelmeye başladı. Ancak şimdi yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç detay var, peki bu bilmeniz gereken detaylar neledir? KoinSaati’nin kurucu ortaklarından birisi olan Bratu, bu detayları Tweet Flood’u şeklinde siz değerli okuyucularımızla paylaştı.

Bitcoin fiyatı Nisan ortası ile Temmuz sonu arasında %50’den fazla düşüş kaydetti. Ethereum, Mayıs ayındaki zirvesinden bu yana yaklaşık %57 oranın kayıp yaşadı ve Dogecoin rekor seviyeye ulaştığından bu yana yaklaşık %70 oranında düşüş kaydetti. Ancak son zamanlarda, kriptopara birimleri toparlanmaya başladı.

Kriptopara, Bitcoin

Bitcoin, 21 Temmuz’dan bu yana %33’ten fazla artış kaydetti. Ethereum’un fiyatı bu dönemde %28, Dogecoin ise %20 artış kaydetti. Şimdi kriptopara fiyatları yukarı yönlü bir yörüngeye geri döndüğüne göre, bu yatırım yapma zamanının geldiği anlamına mı geliyor? İşte bilmeniz gerekenler…

Kriptoparalar Bir Kez Daha Olağanüstü Kazançlar Sağlayacak mı?

Son kriptopara çılgınlığını kaçırdıysanız, bu toparlanmadan yararlanmak için şimdi kriptopara birimlerine yatırım yapmak sizlere cazip gelebilir. Ancak fiyatların rekor kıran yüksek seviyelerine geri döneceğinin bir garantisi yok.

Kriptopara, Bitcoin

Yatırım yapmadan önce neden kriptopara birimi satın almakla ilgilendiğinizi düşünün. Sadece bir gecede zengin olmak içinse, bu riskli bir hareket olabilir. Yatırım yapmak “çabuk zengin olma” planı değildir ve bir yatırımın arkasına çok para yatırmak maliyeti pahalıya patlayabilecek bir hata olabilir. Öte yandan, parlak bir geleceği olduğuna inandığınız için projeleri satın almak istiyorsanız, ne zaman yatırım yaptığınız önemli değildir. En iyi yatırım stratejisi, uzun vadeli bir yaklaşım benimsemeyi içerir.

kriptopara

Bu nedenle, yalnızca yatırımlarınızı en az birkaç yıl, hatta birkaç on yıl boyunca tutmayı düşünüyorsanız şimdi yatırım yapmak akıllıca olabilir. Yatırımlarınızı uzun vadeli tutacağınız için bugün, bir ay sonra veya altı ay sonra satın almanız pek bir fark yaratmayabilir. Başka bir deyişle, eğer Bitcoin nihayetinde token başına 500.000 dolar değerindeyse, onu token başına 35.000 dolardan mı yoksa 40.000 dolardan mı satın aldığınız pek önemli değildir. Her iki durumda da, seçtiğiniz proje başarılı olursa uzun vadede kazanmaya devam edebilirsiniz.

Kriptopara Sektörü Sizin İçin Doğru Bir Yatırım mı?

Kripto varlıklarının uzun vadede başarılı olup olmayacağını tahmin etmek zor, bu nedenle bazılarınız için riskli bir yatırım olabilir. Riskten kaçınan bir yatırımcıysanız, kripto varlık yatırımı sizin için doğru seçim olmayabilir. Yine de kripto varlığı satın alırken riskinizi sınırlamanın yolları var. Birincisi, sağlam projelerle dolu, iyi çeşitlendirilmiş bir portföyünüz olduğundan emin olabilirsiniz. Bu şekilde, kripto varlık yatırımlarınız iyi performans göstermezse, portföyünüzün geri kalanı güçlü kalacaktır.

Likidite

Buna ilaveten, yalnızca gerçekçi olarak kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayı yatırmanız da önemlidir. Hayat tasarruflarınızı kripto varlıklarınızın arkasına koymak felaket için bir reçetedir, ancak mali durumunuz üzerinde çok az etkisi olacak küçük bir miktar yatırım yapmak riskinizi azaltacaktır. Kripto varlıklara yatırım yapıp yapmamak kişisel bir karardır ve aynı zamanda stratejinize de bağlıdır. Yüksek riskli yatırımlara tahammül edebiliyorsanız, şimdi yatırım yapmak akıllıca bir hareket olabilir. Ancak kriptoparalar sizin için uygun değilse, yatırım olarak başka birçok yatırım seçeneklerine yönelmenizde fayda var.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

45 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi Golden Tree Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıkladı

Kriptopara

1 Ağustos 2021 Kriptopara Piyasası Genel Görünümü