Kripto’da Bir Sonraki 100x’i Bulmak

Topluluğumuzun tecrübeli ismi Bratu, gem altcoinlerinin bir sonraki boğa sezonunda 100x yapıp yapamayacağını belirlemeye yönelik yol haritasını takipçileriyle paylaştı.

Kripto’da bir sonraki 100x’i bulmak istiyoruz, ancak çoğumuz nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. İşte gem altcoinlerimizin bir sonraki boğa sezonunda 100x yapıp yapamayacağını belirlemeye yönelik yol haritası

 

Öncelikle Tokenomiklere ve Piyasa Değerine bir göz atmamız gerekiyor.

Halihazırda 1 Milyar Dolarlık Piyasa Değerine sahip bir Altcoin’in 100 katına çıkması pek olası değil. $BTC, $ETH, $XRP ve $BNB gibi görmeye alışkın olduğumuz bir seviye olan $100B dolara çıkması gerekir.

Quant Network $QNT muhtemelen bu temel analizin tek istisnası olabilir. $QNT’nin $1B değerlemesi var ancak temelleri kusursuz. Dolayısıyla bu seviyelere ulaşması mümkün olabilir.

Genel olarak, marketcap’i $500M veya daha az olan bir token arıyoruz. 500 milyondan dolar mc’den 100x -> 50 milyar dolar gerçekçi değil.

Mesela geçmişte şunları gördük:

$ADA -> $93B
$DOGE -> $73B
$LUNA -> $40B

Yukarıdaki örnek piyasa değerlemesiydi.

Piyasa değerlemesinden sonra, dolaşımdaki arzı dikkate almamız gerekiyor. İdeal olarak, dolaşım arzı %75 ve üzerinde olan bir altcoin istiyoruz.

Tokenlerin piyasaya sürülmesini ve pozisyonlarımızın anında değer kaybetmesini istemiyoruz. Örneğin, bir altcoin’in fiyatı 100 dolardır ancak dolaşımdaki arz %10. Ekip birdenbire tokenlerin kalan %90’ını piyasaya sürdü. Artık tokenlerimin tanesi yalnızca 10$ değerinde.

$TRIAS, görmek istediğimiz kusursuz tokenomiklerin bir örneğini sunuyor:

Dolaşımdaki arz: 9.9M
Maksimum arz: 10M

Tokenlerin %99’unun dolaşımda olduğunu görebiliyoruz.

Ayrıca maksimum arz son derece azdır; BTC’den 2 kat daha azdır. Yalnızca 1.000 kişinin her biri 1.000 $TRIAS tutabilir. Bunun da ötesinde, $TRIAS gibi tokenlerin, token yakma mekanizmaları var ve bu da arzın zamanla deflasyonist olmasına neden oluyor.

İşte bu ideal tokenomiklerin bir örneği. 500 Milyon Dolar veya daha az marketcap ve %75 ve üzeri dolaşım arzı.

Daha sonra temel analize bakmamız gerekiyor.

Hiçbir ürünü olmayan ve gerçek dünya faydası olmayan bir projeye yatırım yapmak istemiyoruz.

Aslında dikkate almanız gereken birkaç temel nokta var:

– Proje
– Hizmet
– Yol Haritası
– Ekip
– Topluluk
– Ortaklıklar

Proje bazında gerçek dünya ve bu sektörün ekosistem sorunlarının çözüldüğünü görmek istiyoruz.

  • $RIO buna mükemmel bir örnektir.

Realio Network, ortalama bir kişinin yalnızca 1.000 $’ınız olsa bile gayrimenkul ve gerçek dünya varlıklarına yatırım yapmasına izin veriyor.

  • $INJ mükemmel bir örnektir.

Injective; İşlemler, dApp’ler, Yakma, Köprüleme, Yönetişim ve Staking için $INJ kullanan 170’den fazla ekosistem projesine sahiptir.

Yol haritası için toplulukta vizyon, hırs, ilerleme ve heyecanı görmek istiyoruz.

Utility, yani hizmet için çeşitli kullanım durumları ve aktif bir ekosistem görmek istiyoruz.

  • $KAS mükemmel bir örnektir.

Kaspa Kurucusu Yonatan Sompolinsky, GHOSTDAG Protokolünü icat etti ve çalışmalarına Google ve $ETH tarafından alıntı yapıldı.

  • $DIONE mükemmel bir örnektir.

Dione Protocol, FOMO haftaları, pazarlama kampanyaları ve aktif dağıtımlarla büyük heyecan yaratıyor.

Projelerin blockchain’deki uzmanlık ve deneyimi görmek istiyoruz.

  • $VRA mükemmel bir örnektir.

VerasityTech’in Twitter’da 305 bin takipçisi var ve tweet başına ortalama 500-1.000 beğeni alıyor.

Topluluk için büyük bir heyecan ve etkileşim görmek istiyoruz

  • $MNW mükemmel bir örnektir.

MNW Supply Chain’in $MNW kullanan 100’den fazla entegre ortağı vardır: Fedex, Coca Cola, UPS, DHL ve daha fazlası. Ortaklıklar için büyük değere ve itibara sahip kurumsal şirketleri görmek istiyoruz.

Gördüğünüz gibi karşılaştırma yapılması gereken birçok kriter var. Mükemmel proje, her alanda 10 puan almalıdır.

Kaynak: @CryptoReviewing

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

kripto

Kripto Piyasasında Trend Ticareti Nedir?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi