içinde , , ,

Kripto Piyasasında Büyük Çöküş! I Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) Analizleri

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bitcoin (BTC)

31,900-33,650 dolar bölgesinden reddedildikten sonra sert düşüşler yaşayan Bitcoin (BTC), ABD enflasyon rakamlarının da beklenenin üzerinde açıklanması ve önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan FED haziran ayı toplantının da beklentilerinin eklenmesi ile bu sert düşüşlerine devam ediyor.

ABD enflasyon rakamlarının beklenenin (Beklenen: 8.3 – Açıklanan : 8.6) üzerinde açıklanması ile FED haziran ayı toplantısına kısa bir zaman kalması, son toplantıda güvercin bir bakış açısı ile yaklaşan FED’i daha agresif olmaya itebileceği ihtimaline karşı fiyatlanmalar yaşanıyor.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Hafta sonu yaşadığımız düşüşler ile Bitcoin (BTC)’de kayıplar %5.50 civarına ulaşmış durumda. Bu yazının hazırlandığı saatlere 27,400 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 26,750-27,370 dolar bölgesindeki majör desteği test ediyor.

Bu Majör destek bölgesinin kırılması halinde, 25,700 dolar seviyelerindeki ara desteğe kadar düşüşlerini sürdürebilir. Ancak bu bölgeden gelebilecek olası alıcıların güçlü bir tepki vermesi halinde ise sırası ile 28,650 ve 29,280 dolar ara dirençleri takip edilebilir.

Ethereum (ETH)

28 Şubat 2021 tarihinden itibaren en düşük seviyesine ulaşan Ethereum (ETH), bu yazının hazırlandığı saatlerde 1450 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. 1705-1840 majör destek bölgesinin kaybedilmesi ile derinleşen düşüşler sonrasında 1549 desteğini de sert bir şekilde kırdı.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Düşüşlerini devam ettirmesi halinde Ethereum (ETH), 1350 dolar seviyelerindeki desteğe kadar sarkabilir. Bu süreç içerisinde oluşabilecek olası bir yükseliş hareketi halinde 1549 ara direnci ve 1705-1840 majör bölgesinin kırılımları takip edilebilir.

Cardano (ADA)

Ağ yükseltmeleri haberleri ile güzel bir yükseliş trendi yakalayan Cardano (ADA), geçtiğimiz günlerde bu trend desteğini kırmıştı. 0.5600 dolar seviyelerindeki desteğin büyük önem taşıdığı bu kırılım sonrasında, Bitcoin (BTC) ve genel piyasa koşullarının negatife dönmesi ile 0.5600 desteğine de tutunamadı.

Cardano (ADA)
Cardano (ADA) Fiyat Analizi

0.5600 desteğini sert bir şekilde kırarak düşüşlerini sürdüren Cardano (ADA) için karşılaşabileceği ilk destek 0.3980-0.4550 bölgesinde görünüyor. Yukarı yönlü bir geri dönüş hareketi gerçekleştirmesi halinde öncelikle 0.5600 üzerinde bir fiyatlanma ve sonrasında yeni bir yükseliş trendi oluşumu takip edilebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Do Kwon 2.7 Milyar Dolar Çaldığı İddialarını Reddediyor

Ethereum (ETH) Düşmeye Devam Ediyor! Sırada Ne Var?