içinde ,

Kripto Paralar Dünya Çapında Benimseniyor mu? Haftanın Öne Çıkanları

Kripto para, Bitcoin

Covid-19 döneminden itibaren kripto para birimlerinin benimsenmesi dünya çapında hızlandı. Tüm dünya her gün BTC benimsenmesini, kripto para birimleri ile yapılan ödemeleri ya da blockchain teknolojisini konuşuyor. Bu hafta kripto para birimleri için öne çıkan başlıkları derledik.

  • Amerikalıların kripto para birimlerine ilgisi 2022’de neredeyse %30 düştü

Yeni araştırmalar, hem tamamlanmış hem de planlanan sayısız yükseltmeye rağmen kripto para birimi sektörüne olan ilginin, ayı piyasası sürecinde dünya çapında önemli bir düşüşe yol açtığını gösterdi.

CoinJournal tarafından 4 Ağustos’ta paylaşılan bir araştırmaya göre dünya çapında kripto para birimlerine ilgi, geçen yıl %16 düşerken Amerika Birleşik Devletleri’nde ise %26 düşüş yaşadı.

Kripto

Bu arada, Hollanda, 2021’den bu yana %37 düşüşle arama hacminde en önemli düşüşü kaydetti ve onu %30 ile İrlanda izledi. ABD, kripto para pazar hacminin büyük bir bölümünü oluşturmasına rağmen üçüncü sıraya ulaştı.

  • Fakat ABD’li yatırımcıların %40’ı, düşüş sırasında daha fazla kripto satın alıyor

Kripto para piyasası düşüş ve yükseliş trendleri arasında geçiş yapmaya devam ederken volatilitesinin ABD’de dijital varlık satın almaya devam eden pek çok yatırımcıyı ertelemediği görülüyor.

Kripto

The Balance tarafından 4 Ağustos’ta yayınlanan bir ankete göre araştırmalar, Amerikalı yatırımcıların %39’unun, gelişmekte olan finansal durum daha belirsiz hale geldikçe yatırım yapmak ve servetlerini korumak için daha da fazla kripto para birimi satın aldığını gösteriyor.

  • Eski Google CEO’su Eric Schmidt’in Kripto Para Birimlerine Olan İlgisi

2014’ten ortaya çıkan yeni bir videoda, eski Google CEO’su Eric Schmidt, Bitcoin’in teknolojisini kriptografik sahnede büyük bir başarı olarak nitelendirmiş.

2014 yılında Bilgisayar Tarihi Müzesi’nde konuşurken Schmidt, Bitcoin teknolojisinin önemli olduğunu ancak varlığın bir para birimi olarak kullanılmasına ilişkin şüphelerini dile getirdi.

Google, Bitcoin, Kripto para

29 Nisan 2022’de ise Eric Schmidt Web3 için şunları dile getirdi:

Birey olarak kimliğinizi kontrol edebileceğiniz ve merkezi bir yöneticinizin olmadığı yeni bir model (internet) çok güçlü. Çok etkileyici ve merkezi değil.

Bitcoin’in teknoloji kurulumunun gelecekte daha fazla işletmeye güç sağlayabileceğini belirtti. Schmidt’in, Bitcoin dünya genelinde çok az tanınıyorken olumlu yorumlamalar yapması, varlığın beklentileri için büyük bir destek olarak görülüyor.

  • Brezilya merkez bankası müdürü Bitcoin’i finansal bir yenilik olarak nitelendiriyor

Brezilya Merkez Bankası direktörü Fabio Araujo, Bitcoin’in teknolojik özelliklerini, varlığı yeni kritik ürünlere yol açan finansal bir yenilik olarak nitelendirerek övdü.

Örneğin, Araujo, çoğu yargı alanını merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC) araştırmaya başlamak için tetiklemenin yanı sıra Bitcoin’in Web3 konseptini ortaya çıkarmadaki rolünü vurguladı.

Microstrategy

İlginç bir şekilde müdür, bankanın on yıldan fazla bir süre önce Bitcoin’in özelliklerini araştırmaya başladığını açıkladı. Ve şunları ekledi:

Web3’ün oluşturulmasını kolaylaştıran dağıtık veritabanı teknolojisi ile Bitcoin’in piyasaya sürülmesiyle 2009’da bunu hızlandırmaya başladık. Bitcoin uygulaması, Web3’ün nüfusa sunduğu hizmetler için temel olan İş Kanıtı (PoW) çözümünü getiriyor.

Ancak Araujo, varlığın volatilitesini büyük bir dezavantaj olarak göstererek Bitcoin’in bir para birimi olarak kullanılma olasılığını reddetti. Bu durumda yönetmen, oynaklık durumunu ortadan kaldırdığı ve bir ödeme çözümü olarak çalıştığı için CBDC’ye ihtiyaç olduğunu açıkladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Bitcoin Haftaya Yükselişle Başladı I Kritik Seviyeler

Bitcoin ve Ethereum Hakkında Son Öngörüler Nedir?