in ,

Kripto Para Transfer Sistemi Kirobo Nedir?

Giderek artan yatırımcı sayısı ile birlikte artan market sayısı sonrası, yatırımcıların ortalama 3-4 farklı borsada hesapları oldu. Binance’dan Gate.io’ya, oradan KuCoin’e hooopp yeni gemler yeni yatırımlar ve yeni cüzdanlar…

Her bir borsada kendilerine ait cüzdan adresleri olması ve aralarında transferler yapmak insanları oldukça zorladı. Araştırmalar şunu gösterdi ki kripto yatırımcılarının en az %20’si transferler üzerinden kayıplar yaşamış. Çünkü 20’den fazla haneli adreslerin girişinde yapılan en küçük bir hata bütün paranızın bir anda yok olmasına sebep oluyordu.

Kripto Para Transferi Riskli ve Stresli Bir İştir

İnsanlar hata yapmaya eğilimlidir ancak bu tür hatalar, özellikle kripto para transferlerinde çok pahalıya mal olabilir. Tek bir dikkatsizlik anı veya kötü amaçlı kimi yazılımlar servetinizi bir anda alıp götürebilir. Peki ama bunu nasıl engelleyebiliriz?

Kirobo Bu Gereksiz Riski Önler

İşte Kirobo tam da bu anda hepimizin dört gözle bekleyeceği bir kurtarıcı olarak geliyor. Kirobo, döviz transferlerine yeni bir koruma katmanı ekler. Bu katman, kullanıcıları yukarıda belirtilen tüm senaryolardan korur ve iki düzeyde çalışır:

  1. Transferi almak için alıcı tarafından girilmesi gereken bir işlem kodu
  2. Doğru kod alıcı tarafından doğru bir şekilde girilmediği sürece, gönderenin herhangi bir zamanda parasını geri almasına izin verir.

Bu çözüm, mevcut kripto para transfer süreçlerine kolayca entegre edilebilir.

Kripto para transferleri şu an platformlarda olduğu gibi aynen çalışır, ancak gönderenin bir işlem kodu eklemesi gerekir. Bunu size özel devamlı oluşan Google Authenticator anahtar kodlarına benzetebilirsiniz. Bu sayede hem kötü yazılımlara karşı güvenliğiniz sağlanmış olur hem de hata yapma ihtimalinizi minimuma indirir.

Olay örgüsü ise şu şekilde olur:

Aktarılan tutar gönderenin bakiyesinden düşülür ve blockchain ağında görünür. Kod daha sonra alıcıya telefon, kısa mesaj veya başka bir yöntemle aktarılır. Gönderen kodu sisteme veya alıcıya gönderir. Alıcı, aktarımı kendi hesabına almak için kodu girer ve transfer işlemi tamamlanır.

Doğru kod sağlanana kadar gönderen işlemi iptal edebilir.

Kripto dünyasında gerçekçi ve sağlam bir çözüm olan Kirobo oldukça dikkat çekmeye devam edecek gibi duruyor, şimdilik gelişmeleri takipte olmak da fayda var.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Vefa İlgün tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü 2020 yılında bitiren Vefa, şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ABD'nda yüksek lisans yapmaktadır. İleri derecede İngilizce ve temel seviyede Almanca bilmektedir. Aktif olarak inşaat ve ticaret sektörlerinde yer almaktadır. Kripto para sektörüyle 2021 yılında tanışmıştır.

Bitcoin’in Tarihçesi 4: David Chaum’un eCash’i, Douglas Jackson ve Barry Downey’in E-gold’u

Wault Finance

Wault Finance Ekosistemi Kendi Rallisini Yaşıyor