in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Robert F.Kennedy Jr. Bitcoin Vaadinde Bulundu

ABD’nin demokrat başkan adayı Robert F. Kennedy Jr. başkan seçildiği takdirde ABD dolarını Bitcoin ile destekleme sözü verdi.

Kennedy Jr. 10 Temmuz’da katıldığı Heal-the-Divide PAC isimli bir etkinlikte, ABD başkanı olması halinde kripto dostu vaatlerde bulundu. Kennedy konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Dolar ve ABD borç yükümlülüklerinin sabit varlıklarla desteklenmesi, dolara yeniden güç kazandırabilir, enflasyonu dizginleyebilir ve yeni bir ABD finansal istikrar, barış ve refah dönemi başlatabilir” ifadelerini kullandı.

FTX Avustralya’nın Lisansı İptal Edildi

Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), FTX Avustralya’nın lisansını iptal etti.

FTX Avustralya’nın 12 Temmuz 2024’e kadar müşterileriyle olan işlemlerini sona erdirirken, sınırlı hizmetler sunmasına izin verilecek. Geçtiğimiz Kasım ayında düzenleyici kurum, FTX Avustralya’nın Avustralya vatandaşları için türev ve döviz sözleşmeleri oluşturmasına izin veren lisansını askıya almıştı.

Binance, BNB Yakımını Tamamladı

Binance, 24. çeyreklik BNB yakımını tamamladığını duyurdu.

Yakım aktivitesinde toplam 483 milyon dolar değerinde 1.991.854,33 BNB yakılarak dolaşımdan çıkarıldı. Yakılan BNB miktarı, toplam arzın %1,27’sini oluşturdu. Binance, BNB’yi piyasaya sürerken kripto paranın toplam arzını 100 milyon adedin altına çekme taahhüdünde bulundu. Bu kapsamda borsa, 3 aylık aralıklarla token yakım aktivitesini düzenli olarak gerçekleştiriyor.

Soceiete Generale’den Kripto Hamlesi

Fransa merkezli banka Societe Generale, Fransa’da kripto hizmetleri sunmak için lisans alan ilk banka oldu.

Societe Generale’nin kripto para bölümü olan SG Forge, kripto saklama, ticaret ve satış da dahil olmak üzere sektörde faaliyet göstermek için lisans sahibi oldu. Fransız bankası kripto sektöründe faaliyet gösterecek iştiraki FORGE ile kripto piyasalarıyla geleneksel piyasalar arasında köprü olmayı amaçlıyor.

Bitcoin

Cathie Wood BTC Tahminini Yükseltti

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, Bloomberg’de katıldığı bir yayında Bitcoin fiyatına dair tahminde bulundu.

Boğa sezonu için Bitcoin tahminini yükselterek 1,5 milyon dolar hedefi veren Cathie Wood, Bitcoin, Coinbase ve yapay zeka hisselerine olan güvenini bir kere daha yineledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Üstad Splinter’ın Seçtiği 2023 Yılının Yenilikçi Projeleri

Yatırımcılar ETF Kararlarını Beklerken, BTC Boğaları 31.000 Doları Hedefliyor