in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

BitBuy, XRP’yi Yeniden Listeleme Kararı Aldı

Kanada’nın en büyük kripto para borsası BitBuy, XRP’yi yeniden listeleme kararı aldı.

XRP, SEC’nin Ripple’a dava açmasının ardından birçok borsada delist olarak ciddi bir darbe almıştı. BitBuy, XRP’yi delist ettikten sonra yeniden platformunda listeleyen ikinci borsa oldu. Daha önce başka bir Kanada borsası olan Newton, XRP’yi yeniden listelemişti.

Telegram Kripto Ödemelerini Etkinleştirdi

Kripto faaliyetleriyle öne çıkan Telegram, BTC, USDT ve TON ile Wallet ödemelerini etkinleştirdiğini duyurdu.

Wallet Pay olarak adlandırılan yeni hizmet, kullanıcılar ve bireysel işletmeler arasında kripto ödemelerine imkan sağlayarak Telegram arayüzü içerisinde doğrudan ödeme işlemlerine izin verecek.

Hive Blockchain İsim Değişikliğine Gitti

Kripto madencilik şirketi Hive Blockchain, yapay zeka sektörüne geçişiyle birlikte adını Hive Digital Technologies olarak yeniden yapılandırdı.

Yapay zekadaki gelişmeleri teşvik etme misyonunu benimsediğini belirten şirket, bu misyonu daha iyi temsil etmek ve Web3 ekosistemini desteklemek için marka isminden blockchain kelimesini çıkardığını duyurdu.

Silk Road Bağlantılı BTC’ler Hareket Etti

ABD hükümeti, Silk Road bağlantılı yaklaşık 299 milyon dolar değerinde 10 bin Bitcoin’i (BTC) hareket ettirdi.

Silk Road, dark web olarak bilinen alanda Bitcoin kullanılarak yasa dışı ticaretin yapıldığı platform olarak biliniyordu.

MATIC’in Yeni İsmi POL Olacak

Polygon geliştiricileri, MATIC’i POL ile değiştirecek bir token yükseltmesi önerdi. Teklif kabul edilirse, ağ doğrulayıcıları tek bir varlık kullanarak birden fazla zincirin çalışmasını destekleyebilecekler.

MATIC yatırımcıları, varlıklarını özel bir akıllı kontrata göndererek buna eş değer sayıda POL elde edecekler. MATIC sahipleri varlıklarını bu özel sözleşmeye göndermek için 4 yıl gibi bir süreye sahip olacaklar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Popüler Mesajlaşma Uygulaması Kripto Ödemelerini Başlattı

Bitcoin (BTC) Fiyatı, Ripple Kararı Sonrası 32.000 Doları Hedefliyor