in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Celsius, StakeHound’a Dava Açtı

İflas eden kripto kredi sağlayıcısı Celsius, 150 milyon dolar değerindeki kripto varlıkları iade etmediği gerekçesiyle StakeHound’a dava açtı.

Celsius’un iddiasına göre StakeHound’un 55 bin ETH, 50 milyon MATIC ve 66 bin DOT ödemesi gerekiyor. Amerika Birleşik Devletleri Güney Bölgesi New York İflas Mahkemesi’ne sunulan dosya, StakeHound’un kredi sağlayıcısının iflasından sonra İsviçre’de Celsius’a karşı tahkim başvurusu yaptığını gösterdi. StakeHound, İsviçre başvurusunda stToken’ları başka tokenlerle takas etmeye yönelik hiçbir yükümlülüğü olmadığını savunuyor.

Ark Investment, Coinbase Hissesi Sattı

Cathie Wood’un sahibi olduğu Ark Investment, son bir yıl içerisinde ilk kez Coinbase hissesi sattığını duyurdu. Satışı gerçekleşen hisselerin miktarı ise 135.152 COIN olarak açıklandı.

Kripto

Chicago Board Options Exchange’e yapılan bir başvurunun ABD’nin Bitcoin ETF’ini onaylama olasılığıyla birlikte Coinbase hisseleri %9.8 değer kazandı. Hisse fiyatlarının artmasıyla birlikte satış yönlü işlemlerde artış kaydedildi.

SEC, LBRY Davasını Kazandı

ABD Federal Mahkemesi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), LBRY’ye açtığı davada özet kararı kabul ederek şirketin Menkul Kıymetler Yasasını ihlal ettiğine karar verdi.

Mahkemenin nihai kararına göre LBRY, kayıt yaptırmadan menkul kıymet satışı ve tesliminden sorumlu tutuldu. Mahkemenin verdiği karara göre LBRY, SEC’e 111.614 dolar para cezası ödeyecek.

TRON Üzerinde 1 Milyar USDT Basıldı

Tether, TRON (TRX) ağı üzerinde 1 milyar adet USDT basıldığını duyurdu.

Kripto balina takip platformu Whale Alert’in Tether tarafından TRON ağında 1 milyar USDT basıldığını duyurmasının ardından Tether CTO’su Paolo Ardoino yorumda bulundu. Ardoino gönderinin altına yaptığı yorumda, söz konusu işlemin bir envanter ikmalini temsil ettiğini yani yetkilendirilmiş ancak ihraç edilmemiş olduğunu belirtti.

Vanguard, Bitcoin Madencilik Yatırımı Gerçekleştirdi

7,2 trilyon dolarlık varlığı yöneten varlık yönetim şirketi Vanguard, 640 milyon dolarlık Bitcoin madencilik hissesi satın aldı.

Vanguard, son alımıyla birlikte Bitcoin madencilik şirketi Riot Platforms’un hisselerinin %10.2’sine sahip olarak kripto madencilik alanındaki yatırım miktarını 560 milyon dolara yükseltti. Vanguard ayrıca, Marathon Digital’in %10.3 hissesine de sahip.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Axelar ve Microsoft Ortaklık Kurdu

Ethereum Fiyatı 1.850 Doların Altına Gerileyebilir