in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Bitcoin, Binance US’de 3.000 Dolar Uyguna Satıldı

Bitcoin (BTC), dün gece saatlerinde Binance US’de %8,5 daha ucuz satılarak 27.500 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem gördü.

Binance US platformunda iskontolu işlem gören tek kripto para birimi Bitcoin olmadı. Bitcoin’in yanı sıra Ethereum’un da 1.700 dolar seviyesinin altında işlem görerek yaklaşık 200 dolarlık indirimli bir fiyata sahip olduğu görüldü. Platformun yakın zamanda dolar çekim işlemlerini de durduracağı söylentisinin yayılması nedeniyle varlıkların değerinin altında işlem gördüğü düşünülüyor.

Arcadia Finance Saldırıya Uğradı!

Yazılımsal bir açıktan dolayı hacklenen DeFi protokolü Arcadia Finance, 455 bin dolar değerinde varlığını kaybetti.

Kod güvenlik açığından yararlanan bir bilgisayar korsanı, Arcadia Finance’tan yaklaşık 455 bin dolar dolarlık Ethereum (darcWETH) ve Optimism (darcUSDC) çaldı. Blockchain araştırma şirketi PeckShield, kod bloklarındaki girdilerin doğrulanmamış olduğunu ve olayın kritik bir duruma evrilebileceğini vurguladı.

Binance Launchpad 32. Projesini Duyurdu!

Binance, Binance Launchpad üzerindeki 32. projesinin Arkham (ARKM) olduğunu duyurdu.

Ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para platformu olan Binance, blog sayfası üzerinden yaptığı paylaşımla yeni Launchpad projesini açıkladı. Platform tarafından yapılan paylaşımda, Arkham için token satışının Launchpad abonelik formatını takip edeceği ve kullanıcıların BNB bakiyelerinin kaydını 11 Temmuz 2023 03.00’ten (TSİ) itibaren gerçekleştirebileceğini söyledi.

Standard Chartered: “Bitcoin 120.000 Dolar Olabilir”

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered, Bitcoin fiyatının bu sene sonuna kadar $50.000 olabileceğini söyledi.

Bankaya göre lider kripto para biriminin fiyatı 2024 sonuna kadar ise $120.000 seviyesini görebilir. Standard Chartered, kısa süre önce kripto kışı olarak anılan dönemin sona erdiğini ve 2024 sonu için Bitcoin’in 100.000 dolar olacağını tahmin etmişti. Bankanın yayınladığı son rapor ile ilgili yorum yapan döviz analisti Geoff Kendrick, son tahminlerinde %20’lik bir artışın olduğunu söyledi. Madencilik kârının istikrarlı bir şekilde arttığına değinen rapor, bu durumun nakit girişlerini koruduğunu ve satış baskısını azaltan bir unsur olduğunu belirtti.

CZ, FUD Haberleri ile İlgili Paylaşım Yaptı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsa hakkında çıkan son FUD haberleri ile ilgili yorumda bulundu.

CZ, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Binance’in dış baskılar, FUD vb. nedenlerle iç ekipleri güçlendirdiğini söyledi. CZ’ye göre dış baskı, ekipler için birleştirici bir güç görevi görerek ekip üyeleri arasında güven, ittifak, dayanıklılık ve en önemlisi güveni teşvik ediyor.

Vitalik Buterin’den Bitcoin Tavsiyesi!

Vitalik Buterin, Bitcoin ağının bir ödeme ağından daha fazlası olmak için ZK Rollup gibi ölçeklenebilir çözümlere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Katıldığı Twitter Spaces yayınında yorumlarda bulunan Buterin, Bitcoin’in garip ve durağan bir tarza sahip olduğunu ve bunların ilgisini çekmediğini söyledi. Ordinals protokolünden övgüyle bahseden Buterin, Bitcoin’in Rollup’lara odaklanması gerektiğini belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Arkham Intelligence (ARKM) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto Alanında “Smart Money” Nasıl İzlenir?