in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Binance Yönetiminde İstifa İddiaları Ortalığı Karıştırdı

Bloomberg’in anonim kaynağına dayandırdığı haberde, BinanceUS’in düzenleyici sorunlarıyla ilgilenen üst düzey yöneticisinin ve birçok çalışanın istifa ettiği iddia edildi.

Binance’in Baş Strateji Sorumlusu olan Patrick Hilmann, şirketten ayrılma kararı aldı. Ancak Hillman ve Binance cephesinden konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Binance US ile ilgili istifa haberleri gündeme düşerken Changpeng Zhao’dan istifa haberlerine dair açıklama geldi. CZ yaptığı açıklamada: “Borsadan ayrılışlar tamamen FUD. Her şirkette olduğu gibi bizde de yenilenme söz konusu” dedi.

Vitalik Buterin Ordinals’i Övdü

Vitalik Buterin, 7 Temmuz’da gerçekleşen bir Twitter Spaces yayınında Ordinals ile ilgili yorumlarda bulundu.

Ordinals’ın Bitcoin’de oluşturucu kültürünü yeniden canlandırdığını söyleyen Buterin, Rollup’lara da değindi. Buterin açıklamasında: “Toplamalara (Rollup) odaklanmanın iyi olduğunu düşünüyorum. ZK-Snark tabanlı ölçeklendirme çözümlerine açık olmak da öyle” ifadelerini kullandı.

Tether (USDT) Cosmos’ta Başlatıldı

Tether (USDT), Kava aracılığıyla Cosmos’ta başarıyla piyasaya sürüldü.

USDT’nin Kava’ya entegrasyonu, Cosmos’un Bloklar Arası İletişim (IBC) ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ekosistemlerinde kolayca erişilebilen derin stablecoin likiditesi sağlıyor. Kava Kurucu Ortağı Scott Stuart, başarılı entegrasyondan duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getirdi: “Tether’in USDT entegrasyonuna verdiğimiz destek, Cosmos ve EVM ekosistemlerinde çok ihtiyaç duyulan stablecoin likiditesinin kilidini açıyor. Tether’in seçimi, Kava’yı Cosmos için önemli bir destek haline getiriyor.”

JPMorgan’dan Sert ETF Yorumu!

Bankacılık devi JPMorgan, Bitcoin ETF’lerinin Kanada ve Avrupa’daki kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmediğini belirtti.

JPMorgan yaptığı açıklamanın devamında, SEC’nin spot Bitcoin ETF’leri onaylamasının kripto piyasalarını etkilemeyeceğini söyledi. BTC fonlarının 2021 yılının ikinci çeyreğinden bu yana oldukça az ilgi gördüğünü vurgulayan JPMorgan raporu, altın ETF’lerindeki yatırımcı çıkışlarının da BTC’ye yaramadığını ifade etti.

Shytoshi Kusama: “Shibarium Ağustos Ayında Yayına Girebilir”

Shiba Inu’nun lider geliştiricilerinden olan Shytoshi Kusama, yayınladığı blog yazısında Shiba Inu topluluğu için önemli bir dönüm noktası olan Shibapendence Günü’nü tanıttı.

Shiba Inu (SHIB)

Kusama, Shiba Inu’yu çevreleyen sayısız FUD teorisini kabul etmekle birlikte, ekibin başlangıçtaki görevlerine olan bağlılığını yineledi ve ShibArmy’ye teşekkürlerini sundu. Ekosistemde yapılacak yeni gelişmelere değinen Kusama, merakla beklenen Layer-2 blok zinciri Shibarium’un Ağustos ayında yayına alınabileceğini söyledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Multichain (MULTI) Saldırıya Uğradı

Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum