in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Ripple, Kripto Tröst Şirketini Satın Aldı

Ripple, Nevada merkezli Web3 odaklı kripto tröst şirketi Fortress Trust’ı satın aldığını duyurdu.

Nevada Trust lisansına sahip olan Fortress Blockchain Technologies’in bir yan kuruluşu olan Fortress Trust, kurumsal müşterilerine kripto altyapı hizmeti sunmasıyla tanınıyor. Ripple, daha önce de Metaco’yu 250 milyon dolar karşılığında satın almış ve bunun yanı sıra Bitstamp’tan da hisse almıştı.

Nasdaq’tan Yapay Zeka Hamlesi

Nasdaq, yapay zeka tabanlı trade emirleri için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay aldı.

Nasdaq tarafından yapılan 8 Eylül tarihli açıklamada, SEC’nin yapay zeka odaklı ilk borsa emirlerini onayladığı açıklandı. Nasdaq tarafından yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sembol bazında hesaplanan bu yeni işlevselik, piyasa koşullarını tespit etmek ve bir işlemin gerçekleştirilmeye uygun olduğu süre öncesindeki elde tutma süresini optimize etmek için her 30 saniyede bir 140’tan fazla veri noktasını analiz ediyor.”

SEC, Ripple’ın Talebine Tepki Gösterdi

SEC, Ripple’ın temyiz talebine itiraz ederek, Ripple şirketinin XRP satışına devam edebilmek için nihai çözümü ertelediğini iddia etti.

SEC tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Mahkeme gibi SEC’nin de bu davanın nihai çözümünde bir çıkarı söz konusu. Davalıların menfaati ise nihai kararı geciktirmek. Böylelikle 2020 yılından bu yana 3 milyar doların üzerinde net ODL satışına ulaşacak şekilde XRP’yi kayıtsız bir biçimde kamu piyasalarında serbestçe satmaya devam edebilecekler.”

ABD’de Yapay Zeka Düzenlemeleri Hızlanıyor

ABD Kongresi, yapay zeka teknolojisini düzenleme çabalarını yoğunlaştırırken, ABD’li senatörler Richard Blumenthal ve Josh Hawley, yapay zeka firmaları için zorunlu lisanslamayı savunan bir plan sundu.

Senatörler tarafından sunulan planda, teknoloji sorumluluğu korumalarının bu şirketleri yasal işlemlerden koruyamayacağı açıkça ifade edildi. Blumenthal, X platformu üzerinden gerçekleştirdiği açıklamada, iki partili çerçevenin sağlam ve kapsamlı bir yasama planı olarak ileriye dönük önemli adımları temsil ettiğini ifade etti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Dünyanın İlk Layer-3 DEX’i Hydranet (HDN) Nedir?