in ,

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri

Bu yazımızda, kripto para piyasasında günün öne çıkan gelişmelerini tek bir makale altında ele alacağız.

Chris Larsen, Biden ve Gensler’i Eleştirdi

Ripple Labs başkanı Chris Larsen, ABD hükümetinin kripto ve blok zinciri politikasında çuvalladığını belirtti.

Bloomberg’e açıklamalarda bulunan Larsen, düzenleyicinin sektörün yasal gidişatında önemli olan her şeyi kaybettiğini savundu ve şu ifadeleri kullandı: “ABD kripto ve blok zinciri politikasında çuvalladı. Bu netliği sağlamak ve bizi oyuna geri döndürmek için ne yazık ki düzenleyiciler yerine mahkemeler aracılığıyla başlangıç adımı atıldı.”

Genesis, Digital Currency Group’a Dava Açtı

İflas başvurusunda bulunan kripto kredi firması Genesis, ödenmemiş Bitcoin kredileri için ana şirketi olan Digital Currency Group’a dava açtı.

Genesis avukatları, New York Güney Bölgesi’ndeki ABD İflas Mahkemesi’ne yaptığı başvuruda, Genesis ve DCG’nin 2019 yılında bir ana kredi anlaşması imzaladığını belirtti. Genesis, 2022 yılında Digital Currency Group’a 18 bin BTC’nin üzerinde kredi sundu ve yıl içinde borcu 11 Mayıs 2023 tarihine kadar sabit vadeli bir krediye dönüştürdü. Şirketin avukatlarının yaptığı başvuruya göre, sözü edilen vade 11 Mayıs 2023’te doldu ve DCG bu tarihe kadar ödemeyi sağlamadı.

Ark Invest ve 21Shares, Spot Ethereum ETF’i İçin Adım Attı

Ark Invest ve 21Shares spot Ethereum ETF’i için başvuruda bulundu.

Türünün ilk örneği olan bu başvuru, kabul edildiği durumda Ethereum tarafından desteklenen ilk borsa yatırım fonu konumuna sahip olacak. Başvurusu yapılan ETF’in ARKE koduyla işlem görmesi planlanıyor.

IMF ve FSB Kripto Varlıklar İçin Ortak Politika Önerisi Yayınladı

Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Finansal İstikrar kurulu (FSB), Hindistan’ın G20 başkanlığının talebi üzerine kripto varlıklar için ortak politika önerileri yayınladı.

Politika önerisinde, stablecoin’ler ve merkeziyetsiz finans (DeFi) ile ilgili faaliyetlerin düzenlenmesine yönelik öneriler yer alıyor. Aynı zamanda, hem IMF hem de FSB tarafından geliştirilen düzenleyici çerçevelerin ve politikaların nasıl etkileşime girebileceğini ve birbirine nasıl uyum sağlayabileceğini de açıklıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi